BitBay zawiesza działalność w Polsce. Giełda kryptowalut przenosi się na Maltę | Tabletowo.pl

BitBay zawiesza działalność w Polsce. Giełda kryptowalut przenosi się na Maltę

Dołącz do dyskusji 0

Na przestrzeni pierwszego kwartału bieżącego roku, podobnie zresztą do końcówki poprzedniego, temat kryptowalut wręcz regularnie pojawiał się na łamach wszelakiego rodzaju portali informacyjnych lub technologicznych, w tym na Tabletowo. Wątpliwości nie ulega, że ostatnimi czasy – mimo chwytliwego kawałka pewnego hip-hopowego duetu – kryptowaluty zeszły z celownika większości z nas, pozostając jedynie w pamięci osób mocniej zainteresowanych tematem. Teraz jest jednak okazja, aby pomówić o tym ponownie – polska giełda BitBay zawiesza bowiem działalność w Polsce i przenosi się na… Maltę.

O tej giełdzie kryptowalut być może część z Was słyszała już jakiś czas temu, bowiem na Tabletowo informowaliśmy Was o, niemałym zresztą, pośrednictwie BitBay w Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ostatnimi czasy krążą plotki, dotyczące emigracji BitBay, jednak to właśnie dziś nastał czas na oficjalne ogłoszenie tej informacji – w trybie dokonanym i bez żadnych niedopowiedzeń czy teorii spiskowych.

Ci z Was, którzy nieco bardziej interesują się kryptowalutami, na pewno wiedzą, że Komisja Nadzoru Finansowego podchodzi ostatnimi czasy niezwykle ostrożnie do tego tematu. Do tego stopnia, że BitBay trafił na listę ostrzeżeń publicznych KNF-u, złożono również do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa przez giełdę.

W związku z tym, Sylwester Suszek, CEO BitBay, 11 maja 2018 roku wstępnie zdecydował się przenieść swoją giełdę na Maltę licząc, że tam firma będzie w stanie dalej się rozwijać. Wygląda na to, że działalności tego typu mają ogromne kłopoty w Polsce – nie dalej jak w kwietniu, swoje podwoje zwinął również EasyCoin. Pragnę jednak podkreślić, że giełda nie ucieka do raju podatkowego bez żadnego ostrzeżenia – niemal dwa tygodnie temu, Sylwester Suszek wystosował list publiczny do Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, w którym starał się wyjaśnić problem, licząc przy tym na jego rozwiązanie.

Przyznam szczerze, że jestem ciekawy, jak emigracja polskich giełd kryptowalut wpłynie na zainteresowanie Polaków tym środkiem płatności – zwłaszcza, że z rynku ucieka coraz więcej graczy, o których nie zawsze mieliśmy okazję pisać na łamach Tabletowo.

źródło: Twitter (@BitBayPolska), Fintek.pl (1, 2)

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona