Biografia Steve’a Jobsa już dostępna

biografia steve'a jobsa

Na pewno obiło Wam się o uszy, że od dłuższego czasu Walter Isaacson pracował nad autoryzowaną biografią Steve’a Jobsa. Początkowo jej premiera planowana była na listopad, jednak ze względu na śmierć byłego CEO Apple postanowiono ją przyspieszyć – i tak nastał 24 października – dzień, w którym można sięgnąć po książkę i dowiedzieć się sporo nowych, zapewne interesujących faktów z życia Jobsa, funkcjonowania Apple, itp.

Przez ostatnie dwa lata Isaacson przeprowadził z Jobsem czterdzieści wywiadów, wiele razy rozmawiał także z jego rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, rywalami i wieloma innymi ludźmi, mającymi z nim coś wspólnego – to właśnie na podstawie tych wszystkich wywiadów napisana została biografia współzałożyciela i wieloletniego CEO Apple.

Na chwilę obecną książkę można nabyć jedynie w kilku językach: angielskim, fińskim, greckim i włoskim. Biografia Steve’a Jobsa dostępna jest w iTunes (tu oczywiście można pobrać próbkę książki przed podjęciem decyzji o kupnie pełnej wersji) oraz na Amazon. Cena waha się od 17 do 27 dolarów w zależności od formatu, w jakim chcemy mieć do czynienia z książką Isaacsona.

Polska wersja biografii Jobsa ma zostać wydana 21 listopada, a za jej tłumaczenie ma odpowiadać Przemysław Bieliński i Michał Strąkow z wydawnictwa Insignis. Przewidywany koszt to 54,99 złotych.

Warto wspomnieć, że prawa do ekranizacji biografii Jobsa napisanej przez Waltera Isaacsona wykupiła firma Sony Pictures.

źródło