Od dziś kupisz bilet na komunikację miejską w Warszawie również w aplikacji Jakdojade

Jakdojade to popularna aplikacja, dzięki której sprawdzimy rozkład jazdy autobusów, tramwajów itd. oraz wyszukamy dogodne połączenia, również z przesiadkami. Na co dzień korzysta z niej około pół miliona użytkowników. Od teraz w można w niej kupić także bilety na warszawską komunikację miejską.

Jakdojade to w mojej opinii jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) aplikacja, dedykowana osobom, poruszającym się komunikacją miejską. Uważam ją za podstawowy program, który zawsze instaluję na swoim smartfonie. Mimo że od zawsze mieszkam w Warszawie, nie jestem w stanie spamiętać wszystkich ulic, czy osiedli w mieście. Dlatego nieraz skorzystałem z jej pomocy w stolicy, ale też w innych miastach Polski.

Od 5 grudnia, czyli od dzisiaj, użytkownicy Jakdojade będą mogli kupić bilet jednorazowy, czasowy, grupowy i krótkookresowy bezpośrednio w aplikacji. Tym samym Warszawa stała się kolejnym miastem, obok Trójmiasta i Leszna, w którym uruchomiono tę funkcjonalność. Kolejne mają dołączyć do tego zacnego grona wkrótce. Uważam, że najwięcej zyskają na tym przyjezdni albo osoby, korzystające z transportu publicznego raz na jakiś czas, ponieważ zdecydowana większość Warszawiaków posiada Warszawką Kartę Miejską.

Na początku musimy założyć konto w aplikacji. Następnie trzeba wybrać sposób płatności. Do wyboru są dwa: karta debetowa lub kredytowa oraz BLIK.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie zainstalowaliście jeszcze aplikacji Jakdojade na swoim smratfonie, możecie zrobić to teraz. Na urządzenia z systemem Android dostępna jest >za darmo<, natomiast w przypadku iOS mamy do dyspozycji dwie wersje: >darmową< oraz >płatną<, która kosztuje 18,99 złotych.

Przypomnę też przy okazji, że od zeszłego roku właścicielem programu jest Onet.

Źródło: jakdojade.pl