Ważne

W Lesznie działa już kupowanie biletów komunikacji miejskiej przez aplikację Jakdojade. Wkrótce kolejne miasta

Jakdojade jest popularną aplikacją, dzięki której można przeglądać rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, wyszukiwać połączenia i przesiadki. Od niedawna można przez nią też kupić bilet leszczyńskiego MZK, a wkrótce będzie to możliwe też w innych miastach.

Najnowsza aktualizacja Jakdojade wniosła możliwość zakupu biletu komunikacji miejskiej przez aplikację. Można podpiąć do niej swoją kartę kredytową lub debetową albo skorzystać z płatności BLIK. Żeby to zrobić, niezbędne jest założenie konta użytkownika. Podczas weryfikacji konta pobierana jest z niego opłata w wysokości 1 zł. Jeszcze nie wiem, czy ta symboliczna złotówka jest zwracana, czy też nie ;)

Po zakupie biletu, w razie kontroli możemy pokazać na swoim smartfonie wygenerowany kod QR, który to będzie mógł zeskanować kontroler przy pomocy służbowego czytnika.

Na obecną chwilę Jakdojade otworzyło możliwość kupowania biletów MZK w wielkopolskim Lesznie (zakład obsługuje również okoliczne gminy), jednak wkrótce na liście współpracujących z aplikacją miast pojawią się kolejne.

Aktualnie SkyCash jest najpopularniejszą aplikacją, którą Polacy posługują się by zapłacić za bilety komunikacji miejskiej. Innymi powszechnie używanymi apkami są moBiLET i mPay. Jakdojade ma jednak spore szanse im zagrozić, gdyż oprócz obecnych funkcji planowania przejazdów dodaje właśnie zintegrowaną w aplikacji możliwość kupowania biletów. Dzięki temu zamiast dwóch aplikacji będziemy mogli używać jednej, prowadzącej nas od momentu sprawdzenia rozkładu jazdy komunikacji miejskiej, przez kupienie biletu, aż po wyjście z autobusu czy tramwaju na odpowiednim przystanku docelowym. Trudno nie dostrzec praktyczności takiego rozwiązania.

źródło: leszno.naszemiasto.pl dzięki dobreprogramy

Komentarze

 • pomorski

  A te bilety to w aktualnych cenach? :D Bo dla Gdańska jakdojade pokazuje bilety po 3 zł :D (a takie były przed zmianą cen w lipcu 2016 r.), aktualne jednorazowe są po 3,20. Na niektórych liniach jakdojade pokazuje bilety po 4 zł (takich nie ma i nie było). Nie wspominając o bzdurach w połączeniach i braku reakcji na zgłoszenia tych i innych błędów. Nie ufam tej aplikacji.

  • LuckyOne

   Skycash zawsze miało bilety w MZKZG tańsze o 20 gr, wcześniej były po 2,80. ;)
   Ja mam bardziej pytanie czy będą w Trójmieście godzinne, których brakuje w Skycash, ale to chyba za wcześnie na takie szczegóły.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona