"Nie bardzo czuliśmy potrzebę dodawania bezprzewodowego ładowania do OnePlusa 6". Czy zadowala Was takie tłumaczenie firmy? 19

„Nie bardzo czuliśmy potrzebę dodawania bezprzewodowego ładowania do OnePlusa 6”. Czy zadowala Was takie tłumaczenie firmy?

OnePlus odniósł się do faktu, że w najnowszym flagowym smartfonie nie postarano się o dodanie bezprzewodowego ładowania, mimo, że szklane plecki urządzenia aż prosiły się o taką funkcjonalność. Komentarz jest tak lakoniczny, że niektórzy poczuli się urażeni, oczekując jakichś rozbudowanych wyjaśnień. W zamian dostali krótkie „a na co to komu?”.

Nowy flagowiec OnePlusa zaprezentowano w zeszłym tygodniu. To kawał solidnego smartfona, i choć jest to, jak dotąd, najdroższy telefon tego producenta, klienci wiedzą, za co płacą. Za topową specyfikację, odświeżony wygląd i funkcje urządzeń z najwyższej półki. Wśród nich zabrakło jednak bezprzewodowego ładowania, które wydaje się być standardem we flagowych propozycjach konkurencji. Mają je Samsung Galaxy S9+, LG V30 czy Nokia 8 Sirocco. Wielu spodziewało się więc, że trafi ono również do OnePlusa 6.

To nie pierwszy raz, kiedy OnePlus rozczarował fanów rezygnacją z – wydawałoby się oczywistej dla flagowca – funkcji. OnePlus 2 nie miał na przykład NFC. Wtedy współzałożyciel OnePlusa, Carl Pei, powiedział, że NFC używa „niewielu ludzi”.

Co przedstawicielstwo OnePlusa mówi o braku bezprzewodowego ładowania w OP6?

„Nie bardzo czuliśmy potrzebę dodawania bezprzewodowego ładowania do OnePlusa 6. Nie zamierzamy wyposażać urządzenia w jakąś funkcję tylko po, to żeby była.”

Ton tej wypowiedzi znów sugeruje, że właściciele nowego flagowca OnePlusa, nawet gdyby dysponowali możliwością bezprzewodowego ładowania swoich urządzeń, to i tak korzystaliby z niej bardzo rzadko. Jest tu jednak element decydowania za użytkowników, bez pozostawiania miejsca na wybór.

Co ciekawe, dyskusja o bezprzewodowym ładowaniu w nowym OnePlusie pojawiła się w firmie już wcześniej. W grudniu ubiegłego roku jej prezes, Pete Lau, podał dwa powody, dla których w poprzednich modelach producenta również nie zamontowano odpowiedniego modułu, który by to umożliwiał. Odnosiły się one do wydajności takiego rozwiązania oraz jego niezawodności (a raczej: zawodności).

Dobrze, że OnePlus nie udaje, że nie słyszy głosów krytyki odnośnie swojego nowego urządzenia. Przedsiębiorstwo ma w gruncie rzeczy pełne prawo do tego, by projektować swój produkt, tak jak mu się żywnie podoba, choć… nie można ukrywać, że głosy niezadowolenia nie są bezpodstawne.

A Wy jak uważacie? Czy OnePlus popełnił błąd i powinien wyposażyć swojego flagowca w bezprzewodowe ładowanie?

Czy OnePlus 6 powinien mieć bezprzewodowe ładowanie?

 

źródło: Business Insider przez AndroidAuthority