Samsung Bezpieczny Folder Galaxy S7 Edge

„Bezpieczny Folder” dostępny (w końcu) dla użytkowników Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge

Każdy z nas trzyma w smartfonie pliki, do których nie powinien mieć wglądu nikt inny. Właściciele Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge od teraz mają jednak do dyspozycji Bezpieczny Folder, w którym będą mogli „ukryć” przed oczami ciekawskich swoje zdjęcia, filmy, dokumenty czy też aplikacje.

Bezpieczny Folder wykorzystuje platformę Samsung Knox, aby stworzyć prywatną, szyfrowaną przestrzeń na smartfonie. Przeniesione do niego aplikacje i pliki są sanboxowane całkowicie osobno, a w dodatku są także chronione dodatkową warstwą zabezpieczeń, chroniącą je przed złośliwymi atakami.

Dostęp do Bezpiecznego Folderu jest możliwy wyłącznie po wpisaniu PIN-u, hasła, narysowaniu wzoru lub zweryfikowaniu użytkownika za pomocą wbudowanego w smartfon skanera linii papilarnych. Każda osoba może dowolnie wybrać najwygodniejszą dla siebie metodę autoryzacji.

Użytkownicy mogą w Bezpiecznym Folderze trzymać wybrane aplikacje i/lub pliki, albo też wykorzystać go do tworzenia kopii ulubionych programów, by z jego poziomu móc logować się do nich, używając innego konta. Zawartość dodawać można zarówno z poziomu poszczególnych aplikacji (za pomocą opcji przenieś do bezpiecznego folderu) lub samego folderu (dodaj pliki).

Nazwę oraz kolor ikonki Bezpiecznego Folderu można dowolnie zmieniać. Użytkownik ma opcję zdecydować także, czy chce, aby program wyświetlał się na ekranie domowym, czy woli mieć do niego dostęp wyłącznie z poziomu wysuwanej od góry belki szybkiego dostępu.

Równie przydatną funkcją jest również ta, pozwalająca zrobić kopię zapasową zawartości Bezpiecznego Folderu w chmurze. Oczywiście jest ona trzymana w innej „części” niż pozostałe pliki użytkownika. Przywrócić ją można wyłącznie z poziomu Ustawień w folderze oraz logując się do dokładnie tego samego konta.

Właściciele Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge mogą już pobierać Bezpieczny Folder z Galaxy Apps. Na razie aplikacja jest kompatybilna wyłącznie z tymi dwoma modelami, aczkolwiek Samsung pracuje nad tym, aby dostęp do niej mieli również użytkownicy innych urządzeń z jego portfolio.

https://youtu.be/71Zk2b7IaLo

Źródło: Samsung