Bezimienny tablet Toshiby z Androidem 2.2 (wideo)

Reklama

Targi CES 2011 w Las Vegas powoli dobiegają końca, a mimo to wciąż docierają do nas bardzo interesujące wieści od firm, które chcą zaistnieć w świecie tabletów. Tym razem mamy do czynienia z firmą, która nie jest początkującym producentem tych urządzeń, a to za sprawą Folio 100. Model ten został wydany pod koniec ubiegłego roku i mimo, iż urządzenie nie cieszyło się popularnością, Toshiba nie poddaje się i zapowiada zupełnie nowy tablet. Czy tym razem ma szansę na sukces?

Nowy tablet Toshiby nie został jeszcze nazwany, za to została ujawniona jego specyfikacja. Urządzenie będzie posiadać 10,1” ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor nVidia Tegra 2 o taktowaniu 1 GHz oraz wsparcie Adobe Flash 10.1.

Ponadto, może się pochwalić aparatem o rozdzielczości 5Mpix, 2Mpix kamerką do połączeń wideo, GPS, kompasem, Bluetooth oraz WiFi w standardzie N. Tablet wyposażono także w złącze HDMI, pełnoprawne wejście USB, mini USB 2.0 oraz wejście dla kart SD. Nowością mają być gumowane końce, dzięki którym urządzenia ma się pewnie trzymać w dłoni i nie ześlizgiwać się.

Poniżej można obejrzeć kilka filmików przedstawiających owy tablet i mimo, iż działa on jeszcze na Androidzie w wersji 2.2, producent zapewnia, że podczas premiery (która będzie miała miejsce w pierwszej połowie roku), będzie wydany już z najnowszą wersją tego systemu z numerem 3.0. Ceny nie ujawniono.

________

Przy okazji powitajmy w gronie redaktorów Bartka Szymańskiego, który swoim piórem dopomoże Tabletowo w bardzo ważnej chwili jego rozwoju.

źródło, źródło, źródło