Bethesda składa dużą obietnicę fanom jej gier. A na Xboxie gracze nie zagrają Spider-Manem

Zapowiada się na to, że nowa generacja konsol będzie łagodna dla naszych portfeli. Coraz więcej dużych wydawców, w tym Bethesda, obiecuje, że ich największe hity otrzymają bezpłatne aktualizacje, które pozwolą, bez żadnych kosztów, przejść na nowe konsole Microsoftu oraz Sony.

Bethesda ułatwi płynne przejście na nową generację

Bethesda ogłosiła dziś, że najnowsza część legendarnego Dooma (Eternal), otrzyma bezpłatną aktualizację, która wprowadzi słynnego Slayera w świat PlayStation 5 i Xbox Series X. Podobnie będzie także z innym, ogromnym tytułem od giganta z Maryland, czyli The Elder Scrolls Online.

Myślę, że szczególnie ta druga pozycja zadowoli wielu graczy – to w końcu wielka gra MMO, gdzie nierzadko ludzie poświęcają na nią setki godzin swojego życia. Miło więc, że będzie można bez problemu kupić nową konsolę i kontynuować swoje przygody.

Bethesda z darmowymi aktualizacjami ułatwi przejście na nowe sprzęty, a jednocześnie zapewnia, że ich zespoły ciężko pracują nad tym, żeby zarówno Doom Eternal, jak i ESO działały we wstecznej kompatybilności już na premierę konsol kolejnej generacji.

W najbliższym czasie dowiemy się także tego, jakie usprawnienia dostaną wspomniane tytuły, a dodatkowo… Bethesda zapewnia, że robi co może, aby wszystkie gry z ich katalogu otrzymały takie aktualizacje. Brzmi to świetnie! Czy będziemy mogli wcielić się w naszego superbohatera za Skyrima na nowej generacji dzięki zwykłemu usprawnieniu? Chciałbym.

Spider-Man jako jedyna postać ekskluzywna

Skoro o superbohaterach mowa – 7 sierpnia każdy, kto złożył pre-order na Avengers, będzie mógł testować wersję beta gry, ale tylko na PS4. Cała reszta otrzyma wstęp do świata Marvela 27 sierpnia.

Smutne wieści czekają jednak na tych, którzy oczekiwali, że na Xbox One czy PC będą mogli wcielić się w Spider-Mana – ten pojawi się tylko na konsolach Sony. Dlaczego tak będzie? Szef Crystal Dynamics powiedział, że to po prostu kwestia relacji między Marvelem a PlayStation.

Sam Spider-Man pojawi się w grze w przyszłym roku, zarówno na PS4, jak i nadchodzącym PS5. Szef studia tworzącego grę powiedział, że pozostali gracze mogą się spodziewać aktualizacji, które będą dodawać nowych bohaterów, takich jak Hawkeye.

Jednocześnie zapewnił też, że Spider-Man będzie jedyną ekskluzywną postacią dla konsol Sony. Gracze bawiący się na innym niż PlayStation sprzęcie mogą być więc spokojni – nie pojawi się więcej postaci na wyłączność konsoli Japończyków.

Marvel’s Avengers ma mieć premierę 4 września 2020 roku na PC, PS4, Xbox One i Google Stadia. Każdy, kto kupi tytuł na PS4/Xbox One, otrzyma bezpłatną aktualizację do wersji na nową generację konsol.