Android Nougat

Beta testy Androida Nougat dla Galaxy S7 i S7 Edge, ruszają już 9 listopada

Wielu użytkowników tegorocznych flagowców Samsunga, z niecierpliwością czeka na aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji systemu Android. Plotki, które pojawiły się kilka dni temu sugerowały, iż beta testy Androida Nougat mają rozpocząć się już niebawem i faktycznie tak się stanie. Testerzy będą mogli zacząć ten eksperyment już za dwa dni, czyli 9 listopada.

Reklama

Ostatnia informacja na ten temat dała nam do zrozumienia, iż firma szykuje takie ”badania”, ale nie było jeszcze możliwości zarejestrowania swojego urządzenia w Galaxy Beta Programme. Od dnia 9 listopada, ma to ulec zmianie i prawie wszyscy użytkownicy galaktycznych siódemek (Galaxy S7 oraz S7 Edge), będą mogli dokonać rejestracji.

s7-edge-beta-testy-androida-nougat

Reklama

 

Prawie wszyscy, ponieważ dotyczy to tylko urządzeń z tzw. wolnego rynku, czyli takich, które nie mają brandu operatora. Zarejestrować nie można, w obecnej chwili, urządzeń z serii Olimpic Edition, a także Batman Injustice.

Uprzywilejowani są użytkownicy w Wielkiej Brytanii, bo to właśnie w tym kraju Samsung zamierza przeprowadzić beta testy. Wszyscy zainteresowani, muszą pobrać aplikację Galaxy Beta Programme z Galaxy Apps, a następnie zarejestrować się w programie. To oczywiście nie oznacza, że każdy będzie miał możliwość dołączenia do programu, bo to koreańska firma dokona odpowiedniego wyboru.

Testy będą trwały od 9 listopada, aż do połowy grudnia. Data kończąca testy, może niestety ulec jeszcze zmianie, bo wszystko zależy od tego, jak i ile błędów wykryją beta testerzy – im szybciej i sprawniej to pójdzie, tym większa szansa na szybsze wypuszczenie finalnej już wersji, na całym świecie.

Jest to na pewno bardzo dobra wiadomość, bo aktualizacja zbliża się wielkimi krokami i miejmy nadzieję, że tym razem, Samsung upora się z tym znacznie szybciej.

Źródło: Sammobile