Pojawiła się kolejna beta Samsung Browser, a wraz z nią usprawnienia, takie jak tryb nocny

Jakiś czas temu szukałem zamiennika dla Google Chrome i najciekawszym wyborem okazała się propozycja od znanego, koreańskiego producenta elektroniki. Samsung Browser, bo o tej aplikacji mowa, doczekał się kolejnej wersji beta, która przynosi wiele interesujących usprawnień, które postaram się Wam przybliżyć.

Na samym początku zaznaczę, że można korzystać z Samsung Browser nie posiadając telefonu tej firmy – jeśli nie macie ani Pixela, ani Nexusa, to wystarczy pobrać plik .apk z właściwej witryny internetowej. W wersji beta v6 aplikacji pojawiło się kilka ciekawych usprawnień, z których będziecie mogli korzystać na co dzień – zacznijmy od trybu nocnego. Aplikacja przyciemnia ekran do granic możliwości, dodatkowo górny pasek staje się szary (podobnie jak tło ekranu domowego), dzięki czemu nocne buszowanie po sieci staje się wygodne i mniej szkodliwe dla naszych oczu.

W przeglądarce już od jakiegoś czasu dostępna była funkcja uruchomienia adblocka, mimo że podobna funkcja w Google Chrome jest dopiero na etapie implementacji. Niestety, najpierw trzeba było takowy pobrać ze Sklepu Play (a więc jest potrzeba instalowania zewnętrznych aplikacji). Co prawda teraz dalej musimy to robić, ale przeglądarka sama nam podpowiada, na który blocker się zdecydować – uwierzcie mi, to znacznie ułatwia zadanie.

Adblock - Samsung Browser

Deweloperzy nareszcie dodali współpracę z Samsung Cloud, co pozwala na synchronizację zakładek z zainstalowanym na komputerze Google Chrome – wystarczy zainstalować odpowiednie rozszerzenie w Chrome Web Store. Działa to także na urządzeniach, które nie są oznakowane logo Samsunga, czego dowodem jest chociażby mój Huawei P9.

Co ciekawe, podobno w najnowszej becie pojawił się również tryb wysokiego kontrastu – niestety, ja go nie mogę uruchomić i powiedzieć Wam, jak się sprawuje. Dodano natomiast obsługę Web Bluetooth, WebGL 2 oraz padów do gier – wszystko to można włączyć po wpisaniu w pasek strony internetowej adresu internet://flags.  Warto zaznaczyć, że dokładnie tak jak w Google Chrome odnajdziemy tutaj wiele innych dodatków, które można w każdej chwili włączyć lub wyłączyć, ponieważ Samsung Browser bazuje na 56 wersji Chromium.

 

Jeśli chcesz skorzystać Samsung Web Browser Beta i masz urządzenie od tego koreańskiego producenta, Pixela lub Nexusa, to wystarczy, że odnajdziesz tę aplikację w Sklepie Play i ją zainstalujesz. Jeśli jednak korzystasz ze smartfona innej marki musisz skorzystać z odpowiedniej witryny internetowej, jak chociażby APKMirror. Nie wiem jak u Was, ale u mnie przeglądarka od Samsunga zagości na dłużej.

Źródło: AndroidPolice; własne
grafika główna pochodzi z recenzji Samsunga Galaxy S8, którą możecie przeczytać tutaj