Benchmarki zdradzają cztery rdzenie w Samsungu Galaxy Note 2 | Tabletowo.pl

Benchmarki zdradzają cztery rdzenie w Samsungu Galaxy Note 2

Dołącz do dyskusji 0
samsung galaxy note 2

Dwanaście miesięcy. Wiele wskazuje na to, że właśnie tyle czasu dał sobie Samsung na stworzenie następcy popularnego „Galote” (ksywka nadana modelowi przez jednego z Czytelników – jakoś mi przypadła do gustu ;)), czyli Samsunga Galaxy Note. Od wielu tygodni w sieci pojawiają się kolejne spekulacje dotyczące nadchodzącego urządzenia. Dziś mamy do czynienia z kolejnymi informacjami potwierdzającymi część poprzednich doniesień.

W sieci pojawiły się wyniki, jakie Samsung Galaxy Note 2 uzyskał w benchmarku GLBenchmark. Są one lepsze od tych, jakimi może się pochwalić oryginalny Galaxy Note (dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz) oraz, co ważne, nieznacznie lepsze od uzyskanych przez Samsunga Galaxy S3 (czterordzeniowy procesor 1,4GHz). Wniosek jest jeden: Galaxy Note 2 będzie pracował pod kontrolą czterordzeniowej jednostki Exynos – najprawdopodobniej o częstotliwości taktowania 1,6 GHz.

Poprzednie plotki sugerowały obecność w Samsungu Galaxy Note 2 aparatu o rozdzielczości 12 lub 13 Mpix – obecnie mówi się o 8 Mpix – oraz wyświetlacza wykonanego w technologii UBP, czyli Unbreakable Plane – jak wspominał Jarek jakiś czas temu: niemożliwego do stłuczenia, elastycznego i bardzo cienkiego. Zagadką pozostaje system operacyjny: różne źródła wahają się pomiędzy Androidem Ice Cream Sandwich a Androidem Jelly Bean.

Wiele wskazuje na to, że premiera Galaxy Note 2 będzie miała miejsce już niebawem – na targach IFA 2012. Czyli równo rok po prezentacji pierwszej generacji tego urządzenia. Zagraniczne media spekulują, że konferencja prasowa koreańskiego koncernu jest planowana na 30. sierpnia.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona