Ważne

Samsung Galaxy Note 2 z większym ekranem, 12 Mpix i czterordzeniowym procesorem?

Samsung Galaxy Note zyskał sporą popularność i miano największego smartfonu na świecie. Jego dwurdzeniowy procesor 1,4GHz, 1GB RAM, system operacyjny Android, aparat 8 Mpix i 5,3-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli robią bardzo dobre wrażenie, ale czy to wszystko na co stać Samsunga? Jak donosi serwis The Verge, ten koreański producent ma w planach wprowadzenie na rynek tabletofonu Galaxy Note 2, którego domniemana specyfikacja będzie obejmować wyświetlacz nowej generacji.

The Verge powołuje się na MK Business News, które przygotowało raport na temat planów Samsunga. Wynika z niego, że następca Note’a będzie mógł pochwalić się jeszcze większym, najprawdopodobniej 5,5-calowym, ekranem dotykowym wykonanym w technologii UBP. Te trzy litery oznaczają wyświetlacz Unbreakable Plane, czyli niemożliwy do stłuczenia, elastyczny i bardzo cienki.

Po Samsungu Galaxy Note 2 można spodziewać się także 12-megapikselowego aparatu fotograficznego, czterordzeniowego procesora, pojemniejszego akumulatora i lżejszej obudowy wykonanej z wysokiej jakości materiałów. Co ciekawe, MK Business News twierdzi, że druga generacja popularnego tabletofonu wcale nie musi nosić nazwy “Galaxy Note 2”. Macie pomysł na jakąś?

Plotki o następcy Note’a brzmią bardzo interesująco, ale nie możemy zapominać, że to tylko plotki. Żaden z reprezentantów Samsunga nie potwierdził tych informacji i najprawdopodobniej nie przekonamy się o ich wiarygodności do momentu oficjalnej premiery. Wygląda na to, że koreański producent uczy się na błędach i nie zamierza dopuścić do przecieków. Doskonałym dowodem na wprowadzenie w życie nowej strategii firmy jest smartfon Samsung Galaxy S3, którego wygląd i pełna specyfikacja zostały ujawnione dopiero na prezentacji w Londynie.

via The Verge

Komentarze

 • grah

  Unbreakable Plane – challenge accepted. :)

  • Kuba

   Przetestują na Pentagonie :D

   • Kuba

    A sorry, białym domu. Wynajmą talibów i zobacza czy na serio Ubreakable :D

 • Piotrek

  Może go nazwą Samsung Big Momma? :)

 • Lost

  Miejmy nadzieję, że nowy szef Samsunga doprowadzi do wyeliminowania dwóch największych wad koreańskich produktów: słabej jakości użytych materiałów oraz brzydkiej i zamulającej nakładki TouchWiz. Przede wszystkim błyszczący plastik powinien zostać zastąpiony przez nowoczesny i elegancki materiał. Kevlar, magnez, poliwęglan, jak pokazuje konkurencja jest wiele nowych, ciekawych materiałów, które nadają się do użycia w branży mobilnej, plastik powinien odejść do lamusa. Natomiast przykład choćby nowej nakładki Sharpa Feel UX pokazuje jak pięknie i świeżo może prezentować się Android. Liczę na to, że nowy SG Note pokaże eleganckie, innowacyjne oblicze Samsunga, że mocne wnętrze będzie współgrać z wysokiej jakości obudową i przyjemnym dla oka interfejsem.

  • Ja

   Kwestia gustu mi sie praktycznie tylko TouchWiz podoba z androidowych nakładek

 • AS

  Tak żartobliwie, bo sam smartfon bardzo mi się podoba (mam S1):

  Galote (od GALaxy nOTE) ;)

  • SyoMas

   Kupuję Galote :) Nawet jeśli nie będzie się tak nazywał to już mi tak pozostanie :)

 • Makabe

  Miejmy nadzieję, że nowy szef Samsunga doprowadzi do eliminacji jeszcze większej wady swoich produktów – blokowanej lub opieszałej aktualizacji oprogramowania w wyprodukowanych już urządzeniach …

 • grah

  Lost @ Makabe – Nie wiem, czy zauważyliście, ale niestety Samsung jest firmą czysto hardwarową (wszystkie działy, od lodówki po galaxy s3), softwarowo idzie im jak po grudzie. Stąd TouchWiz, updaty (a zazwyczaj ich brak) po miesiącach.

  Ja mam nadzieję, że nowy szef samsunga skupi się na kupieniu jakiejś firmy softwarowej z jajami, coby był ktoś kto da radę oprogramować samsungowe cudeńka :)

 • cyberangel1975

  @ Lost i Makabe
  Sektor mobilny to nie jest działka nowego szefa Samsunga…

  • Lost

   Chyba jednak tak:

   ‘Apparently, the CEO is not happy with the company’s current progress in these areas, which are all very important to the smartphone and tablet businesses. However, the CEO did not reveal exact details on what the company will do to see major improvements in those fields, nor did he mention how much cash is Samsung willing to spend on better “software, user experience, design and solutions.”’

   http://www.androidauthority.com/samsung-ceo-focus-software-95686/

 • Jim

  Nowa nazwa? 5 cali to będzie Galaxy Notepad ;-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona