Spotify dodaje funkcję Behind The Lyrics do swojej aplikacji na Androida - Tabletowo.pl

Spotify dodaje funkcję Behind The Lyrics do swojej aplikacji na Androida

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli masz więcej niż dwadzieścia-parę lat, możesz pamiętać powstanie takiego muzycznego kanału telewizyjnego jak VH1. W czasach, kiedy MTV przestawało już puszczać muzykę, cenne były inne programy, w których można było posłuchać klasyków i obejrzeć kultowe teledyski. VH1 był takim kanałem. Dodatkowo, na ekranie zawsze wyświetlały się ciekawostki na temat kulis powstania danego utworu lub jego wykonawcy. Podobną funkcję znajdziecie teraz w Spotify na Androidzie.

To nic nowego dla użytkowników iOS, gdyż Behind The Lyrics jest obecne na iPhone’ach już od 2016 roku. Teraz jednak może się z nią zapoznać szersze grono słuchaczy, używających smartfonów z Androidem.

Tabletowo.pl Spotify dodaje funkcję Behind The Lyrics do swojej aplikacji na Androida Aplikacje Nowości

Funkcja, powstała przy współpracy ze społecznością Genius.com, na której stronie można znaleźć tysiące tekstów piosenek oraz ich interpretacje, pojawia się w formie dodatkowej adnotacji. Wyświetla się ona „na” okładce aktualnie słuchanego albumu. Można jej się pozbyć, przesuwając informację w górę lub w dół. Jeśli najdzie nas ochota na powrócenie do ekranu z ciekawostkami, można to zrobić takim samym gestem.

Opisy są dostępne dla niektórych nowych albumów, które miały premierę w ostatnich dniach i dla wybranych playlist Spotify. Pojawiają się też przy większości klasycznych utworów ze wszystkich gatunków muzycznych, uznawanych za legendarne. To świetna okazja do uzyskania kilku interesujących faktów na ich temat i poćwiczenia języka angielskiego – bo w tym są prezentowane.

Behind The Lyrics na Androidzie ruszyło już wczoraj, ale niektórzy będą musieli jeszcze chwilę poczekać, aż aktualizacja „rozleje się” na wszystkich użytkowników aplikacji.

źródło: Spotify, Genius, własne, dzięki AndroidAuthority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona