Spotify dodaje funkcję Behind The Lyrics do swojej aplikacji na Androida | Tabletowo.pl
Wideo w Huawei P30 Pro

Spotify dodaje funkcję Behind The Lyrics do swojej aplikacji na Androida

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli masz więcej niż dwadzieścia-parę lat, możesz pamiętać powstanie takiego muzycznego kanału telewizyjnego jak VH1. W czasach, kiedy MTV przestawało już puszczać muzykę, cenne były inne programy, w których można było posłuchać klasyków i obejrzeć kultowe teledyski. VH1 był takim kanałem. Dodatkowo, na ekranie zawsze wyświetlały się ciekawostki na temat kulis powstania danego utworu lub jego wykonawcy. Podobną funkcję znajdziecie teraz w Spotify na Androidzie.

To nic nowego dla użytkowników iOS, gdyż Behind The Lyrics jest obecne na iPhone’ach już od 2016 roku. Teraz jednak może się z nią zapoznać szersze grono słuchaczy, używających smartfonów z Androidem.

Funkcja, powstała przy współpracy ze społecznością Genius.com, na której stronie można znaleźć tysiące tekstów piosenek oraz ich interpretacje, pojawia się w formie dodatkowej adnotacji. Wyświetla się ona „na” okładce aktualnie słuchanego albumu. Można jej się pozbyć, przesuwając informację w górę lub w dół. Jeśli najdzie nas ochota na powrócenie do ekranu z ciekawostkami, można to zrobić takim samym gestem.

Opisy są dostępne dla niektórych nowych albumów, które miały premierę w ostatnich dniach i dla wybranych playlist Spotify. Pojawiają się też przy większości klasycznych utworów ze wszystkich gatunków muzycznych, uznawanych za legendarne. To świetna okazja do uzyskania kilku interesujących faktów na ich temat i poćwiczenia języka angielskiego – bo w tym są prezentowane.

Behind The Lyrics na Androidzie ruszyło już wczoraj, ale niektórzy będą musieli jeszcze chwilę poczekać, aż aktualizacja „rozleje się” na wszystkich użytkowników aplikacji.

źródło: Spotify, Genius, własne, dzięki AndroidAuthority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona