Będą tablety z Androidem 3.1 i Oak Trail od Asusa, Acera i Lenovo | Tabletowo.pl

Będą tablety z Androidem 3.1 i Oak Trail od Asusa, Acera i Lenovo

Dołącz do dyskusji 0

Obecnie najpopularniejszym chipem, jaki znajdziemy w tabletach internetowych, jest Tegra 2. Gdzie się nie obejrzymy, tam jednostka Nvidii – w Asusie Eee Pad Transformer, Toshibie Antares, Motoroli Xoom i wielu innych. Ten stan rzeczy nieco niepokoi Intela, który w ostatnim czasie zaczął bardzo intensywnie myśleć na temat rozwoju współpracy z producentami tabletów. Kilka urządzeń z jego Oak Trail już miało oficjalną premierę, ale to wciąż za mało.

I tak, wszystko wskazuje na to, że już niebawem na rynku zadebiutują co najmniej trzy urządzenia z platformą Intel Oak Trail – Atom Z670. Wśród nich mają być produkty Acera, Asusa i Lenovo. Mają one pracować w oparciu o najnowszą wersję systemu operacyjnego Google – Android 3.1 Honeycomb.

Powyższe informacje na temat zamiaru wkroczenia przez Intela na rynek tabletów z Androidem są potwierdzeniem tego, o czym pisaliśmy miesiąc temu. Według tego, Intel Oak Trail ma się znaleźć w sumie na 36 tabletach, które trafią do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Wracając jednak do tabletów Acera, Asusa i Lenovo – ich rynkowy debiut będzie miał miejsce w drugiej połowie roku. Raczej nie spodziewamy się ich na targach Computex 2011, ale jeśli się pojawią będziemy mile zaskoczeni.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona