Battlefield 2042 - promo art
Grafika promująca Battlefield 2042 (źródło: EA)

Battlefield 2042 nie spełnił oczekiwań Electronic Arts. DICE skupi się na naprawianiu gry

Podczas ostatniego raportu finansowego Electronic Arts jednym z poruszonych tematów był Battlefield 2042. Wydawca wyraził niezadowolenie premierą, zaadresował kontrowersje wokół debiutu nowego FPS-a i zapowiedział, że DICE jest poświęcone naprawieniu gry.

Tragiczna premiera Battlefield 2042

Już beta testy zwiastowały problemy. DICE twierdziło jednak, że był to stary build gry, od tego czasu dużo się zmieniło i twórcy mieli wciąż pracować nad rozwiązywaniem największych problemów. W pewnym momencie poinformowali o tym nawet, przedstawiając obszerną listę usprawnionych rzeczy – większość była zgodna z tym, czego chciała społeczność. Potem przyszła jednak premiera pełnej wersji, której daleko było do ideału.

Battlefield 2042

Gra jest cały czas zasypana bugami, brakuje w niej zawartości, a odsunięty w czasie pierwszy sezon nie pomaga w odbiorze tytułu. Gracze mieli również zastrzeżenia nawet co do map i broni. Z zewnątrz Battlefield 2042 wyglądał intrygująco. Po spędzeniu kilku godzin na serwerach gry stawało się jednak jasne, że Battlefield 2042 potrzebował więcej czasu, podobnie jak wiele ostatnich głośnych premier.

Na Steamie w grze jest aktualnie 3,5 tysiąca ludzi, a rekord z ostatnich 24 godzin wynosi 4754. Nie jest dobrze. W pełni świadome jest tego Electronic Arts, którego CEO Andrew Wilson poruszył temat gry podczas ostatniego raportu finansowego.

Battlefield 2042 dobrze rokuje na przyszłość

Andrew Wilson zaczął niestety od tego, że pierwszy sezon zostanie opóźniony. Battlefield 2042 zamiast nowego contentu, skinów i broni dostanie długie i obszerne w naprawione błędy patch notesy. Przynajmniej taki plan na rozwój gry ma aktualnie Electronic Arts.

Battlefield 2042 nie spełnił oczekiwań EA. Gra początkowo wzbudziła sporo ekscytacji i rozruszała społeczność znudzoną i zmęczoną dwiema ostatnimi odsłonami serii. Co więcej, nawet Call of Duty było pełne graczy szukających nowego FPS-a, sfrustrowanych kierunkiem rozwoju popularnego shootera. Electronic Arts miało doskonałą okazję na wskrzeszenie BF-a, którą niestety zmarnowano.

Andrew Wilson jest zdania, że Battlefield 2042 jeszcze będzie bardzo dobrą grą. DICE w pełni poświęca się aktualnie szukaniu i naprawianiu błędów. Już teraz wprowadzono sporo usprawnień, a na horyzoncie będzie ich jeszcze więcej. W nadchodzących tygodniach gracze mogą spodziewać się obszernych aktualizacji, które znacząco wpłyną na jakość gry. Pierwszy sezon ma zadebiutować dopiero na początku lata. DICE ma więc całą wiosnę, żeby doprowadzić grę do porządku i przygotować ją na nową zawartość.