Baterie w Galaxy Note 20 będą większe niż u poprzedników

Do premiery tegorocznych Samsungów z serii Galaxy Note jeszcze co najmniej 4 miesiące. Nie zmienia to faktu, że do sieci przedostają się kolejne plotki i przecieki dotyczące ich specyfikacji. Te, które pojawiły się niedawno, dotyczą zastosowanych baterii.

Większe zapotrzebowanie = większe baterie

Dla nikogo nie będzie niespodzianką, że tegoroczne Samsungi Galaxy Note będą, jak zwykle, topowymi urządzeniami w ofercie koreańskiego producenta. Na pokładzie tych flagowców mają się znaleźć, między innymi, ekrany o częstotliwości odświeżania 120 Hz, modemy 5G i najmocniejsze dostępne SoC – Snapdragon 865. Tak wyposażone sprzęty potrzebują odpowiednio dużych baterii, dlatego Samsung zdecydował o zastąpienie ich odpowiednio mocniejszymi ogniwami.

Samsung Galaxy Note 20
fot. Windows United

Jak możemy się spodziewać, Samsung Galaxy Note 20 w wersji podstawowej będzie zasilany baterią o pojemności 4000 mAh, czyli najprawdopodobniej dokładnie tą samą, która znalazła się wewnątrz Galaxy S20. Z kolei większy model, którego nazwy jeszcze nie znamy (Note 20+, Note 20 Ultra, a być może oba…) otrzyma baterię właśnie po jednym z wyższych modeli serii Galaxy S20. Jeżeli pogłoski o zastosowaniu naprawdę ogromnego ekranu potwierdzą się, spodziewałbym się baterii o pojemności 5000 mAh, obecnie stosowanej w Galaxy S20 Ultra.

Samsung Galaxy Note 20
fot. Windows United

Note znowu będzie największy?

Gdy seria Galaxy Note debiutowała na rynku, stając się najbardziej rozpoznawalnym przedstawicielem segmentu phabletów, rozmiar zastosowanego ekranu robił wrażenie. Z biegiem czasu barierę sześciu cali pokonywała coraz więcej konstrukcji, w tym modele typowo średniopółkowe, jak testowany ostatnio Huawei P40 Lite, który okazał się prawdziwym olbrzymem. Oznacza to, że Samsung, by w dalszym ciągu trafiać do klientów, dla których duży rozmiar ma duże znaczenie, musi przekroczyć kolejną granicę. I tak najprawdopodobniej się stanie. Spekuluje się, że większy przedstawiciel serii Galaxy Note 20 będzie miał ekran o przekątnej przekraczającej 7 cali.

Samsung Galaxy Note 20
fot. Windows United

Poza bardzo wydajnym procesorem, mocnymi bateriami i pięknymi ekranami, po najnowszych przedstawicielach serii Galaxy Note można spodziewać się usprawnień w tym, co dla serii najbardziej charakterystyczne – rysiku S Pen. Możliwe, że znajdzie się również miejsce na wyjątkowo szybką pamięć eUFS 3.1 choć to jeszcze nic pewnego.

Premiera Galaxy Note 20 coraz bliżej. O tym, czy przypuszczenia mediów się potwierdzą, dowiemy się już za kilka miesięcy.

Źródło: Tom’s Guide