Barnes & Noble w Niemczech, Nook Tablet bliżej Europy? - Tabletowo.pl

Barnes & Noble w Niemczech, Nook Tablet bliżej Europy?

Tabletowo.pl Barnes & Noble w Niemczech, Nook Tablet bliżej Europy? Ciekawostki Nowości

Od dłuższego czasu przewidujemy, że ceny tabletów internetowych spadną, co ostatnio potwierdził Eldar Murtazin i CEO Nvidii. Wszystko zaczęło się od amerykańskiego rynku, na którym to kilka miesięcy temu zadebiutował Amazon Kindle Fire za jedyne 199 dolarów oraz nieco później Nook Tablet od Barnes & Noble za 249 dolarów. Niestety, oba urządzenia można kupić wyłącznie w Stanach, gdzie dostępny jest również cały ekosystem obu firm, czyli mnogość dodatkowych usług, na których zarabiają. Czy kiedykolwiek doczekamy się debiutu tych tabletów w Europie? Pojawiło się światełko w tunelu mówiące, że Nook Tablet może kiedyś trafić na nasz kontynent.

Okazuje się bowiem, że Barnes & Noble otwiera się na Europę. W Niemczech powstała spółka Barnes & Noble Digital Media GmbH. Co ciekawe, jak zauważają zagraniczne redakcje, miało to miejsce w połowie marca, kiedy to amerykańska firma promowała w Londynie swój tablet w środowisku deweloperów.

Ale tak naprawdę otworzenie się Barnes & Noble na Europę tak naprawdę może nic nie znaczyć. Zauważmy, że Amazon ma swoje oddziały w państwach europejskich, a Kindle Fire jak nie było na naszym kontynencie, tak go nie ma (a przecież od premiery minęło pół roku). A przecież najnowszy czytnik książek elektronicznych – Kindle Touch, który debiutowały podczas tej samej konferencji prasowej Amazonu, jest już dostępny w Europie. Poczekamy, zobaczymy, może Amazon specjalnie zwleka z wprowadzeniem Kindle Fire w Europie? A może w ogóle nie ma tego w planach, bo zdaje sobie sprawę, że tablet nie będzie w pełni funkcjonalny bez dostępu do wszystkich usług oferowanych przez firmę? Ale kto wie, może z Barnes & Noble i jego Nook Tablet będzie inaczej.

Warto przypomnieć jakie parametry techniczne oferuje Nook Tablet. Otóż urządzenie pracujące w oparciu o Androida, zostało wyposażone w 7-calowy wyświetlacz VividView IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP4, 1GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, WiFi oraz slot kart microSD.

Obecnie w sprzedaży dostępne są dwie wersje pojemnościowe Nook Tablet: 8GB za 199 dolarów (z 512MB RAM) oraz 16GB za 249 dolarów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona