Barnes & Noble Nook wkrótce pod skrzydłami Microsoftu (update) | Tabletowo.pl

Barnes & Noble Nook wkrótce pod skrzydłami Microsoftu (update)

Dołącz do dyskusji 0

Choć tablety internetowe stały się priorytetem Microsoftu na najbliższe kilka miesięcy, gigant z Redmond nie zapomniał o pozostałych segmentach rynku. Jak donosi serwis The Verge, Microsoft i amerykańska sieć księgarń multimedialnych Barnes & Noble ogłosili współpracę, wyniku której powstanie nowa, wspólnie zarządzana gałąź.

Microsoft zdecydował się zainwestować w B & N 300 milionów dolarów, co pozwoliło mu na wykupienie 17,6% udziałów w firmie. Nowo powstała spółka, obecnie nazywana „Newco”, skupi się na oprogramowaniu i sprzedaży detalicznej produktów dla uczniów, studentów i nauczycieli.

Ponieważ informacja o nawiązaniu współpracy pomiędzy firmą założoną przez Billa Gatesa a Barnes & Noble została dopiero opublikowana, nie znamy wielu szczegółów. Możemy się tylko domyślać, że przyniesie to rewolucyjne zmiany nie tylko dla Amerykanów, wśród których księgarnie B & N są bardzo popularna, ale także dla mieszkańców całego świata. Nie wątpimy, że „Newco” będzie chciał wkroczyć na rynek globalny i oferować nowe produkty w obu Amerykach, Europie, Azji i Australii.

Ponieważ marka Nook nierozerwalnie wiąże się z książkami elektronicznymi i czytnikami, spodziewamy się nowości także w tym segmencie. Oprócz powstania dedykowanej aplikacji dla systemu Windows 8, oczekujemy wprowadzenia na rynek globalny niedawno zaprezentowanego czytnika Nook Simple Touch with GlowLight. Co więcej, nawiązanie współpracy z Barnes & Noble dało gigantowi z Redmond dostęp do biblioteki liczącej tysiące wirtualnych książek, kolejny kanał dystrybucji usług oraz potencjalnego producenta tabletów internetowych z ósmą odsłoną okienkowego systemu. To się nazywa biznes, nie sądzicie?

via The Verge

Aktualizacja:

Podczas konferencji finansowej po podpisaniu współpracy, przedstawiciel Microsoftu stwierdził, że żadna z firm jeszcze nie zastanawiała się nad wspólną strategią rynkową, a tabletów Nook z systemem Windows 8 nie ma w planach… na razie.

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona