fot. Bang & Olufsen

Głośnik bezprzewodowy z ładowarką indukcyjną? Proszę bardzo, oto Bang & Olufsen Beolit 20

Ładowanie indukcyjne smartfona podczas używania głośnika bezprzewodowego? Brzmi jak abstrakcja, ale już nią nie jest. Wszystko to dzięki Bang & Olufsen Beolit 20.

Bang & Olufsen Beolit 20 – naładuj smartfon podczas słuchania muzyki

Bang & Olufsen Beolit 20 nie jest do końca nowym urządzeniem. Jego podstawowa wersja jest już dostępna na rynku od jakiegoś czasu. Teraz popularny głośnik bezprzewodowy zyskał jednak nową wersję, która ma wbudowaną ładowarkę bezprzewodową.

Jak to bywa w przypadku Bang & Olufsen, główną zaletą ma być oczywiście jakość dźwięku, która powinna stać na najwyższym poziomie, a sama ładowarka indukcyjna ma być jedynie miłym dodatkiem.

Tak o swoim nowym produkcie mówi B&O:

Ponieważ produkt ten jest używany przez naszych klientów przez cały dzień, w domu i na zewnątrz, skupiliśmy się na znacząco poprawiając żywotność baterii, która przy typowym poziomie głośności jest obecnie o 30% dłuższa. Pozwoliło nam to dodać bezprzewodowe ładowanie Qi na górze produktu, aby można było ładować kompatybilne urządzenia, takie jak telefon komórkowy, jeśli brakuje Ci baterii na imprezie lub w parku.

Widać po tej informacji, że zmianie głównie uległa pojemność baterii, która ma teraz 3200 mAh. Ma to wystarczyć na dodatkowe naładowanie urządzenia, obsługującego standard Qi, czyli przede wszystkim smartfonów. Sam głośnik naładujemy poprzez port USB-C, a ładowanie ma potrwać, od 0 do 100%, około 3 godziny.

Bang & Olufsen Beolit 20
Tak wygląda połączenie głośnika bezprzewodowego z ładowarką indukcyjną w Beolit 20 (fot. Bang & Olufsen)

Przechodząc do samej specyfikacji technicznej urządzenia, warto wspomnieć przede wszystkim o zastosowanych membranach, które są odpowiedzialne za dostarczanie dźwięku. Tych jest aż sześć, a wśród nich: trzy pełnozakresowe o rozmiarze 1,5 cala, jeden niskotonowy o rozmiarze 5,5 cala oraz dwie 4-calowe membrany pasywne, także odpowiedzialne za bas. Ma to dać wydajność na poziomie 77 dB dla basów oraz 93 dB w średnim zakresie głośności.

Dodatkowo, zastosowana technologia wielokierunkowego dźwięku True360 ma pozwolić wypełnić każde pomieszczenie czystym i krystalicznym dźwiękiem. Urządzenie zapewnia także kompatybilność z głośnikiem Beolit 17, dzięki czemu możemy utworzyć pełnoprawny system dźwiękowy w naszym domu.

Bang & Olufsen Beolit 20 jest już dostępny w sprzedaży w oficjalnym sklepie marki. Jego cena to obecnie 2300 złotych. Do wyboru są dwa kolory: szary oraz czarny antracyt.

Polecamy również: