Baldur’s Gate 3

Aż 98,63% graczy Baldur’s Gate 3 podjęło wątek romantyczny

Wiecie może, za co lubię gry RPG i piaskownice? Bo poza tym, że oferują one możliwość stworzenia i odegrania dowolnej osoby, to jeszcze możemy nią wchodzić w relacje ze światem i innymi postaciami. W przypadku Baldur’s Gate 3 nie jest inaczej i twórcy zadbali o odpowiednią opcję romansu w grze, która przyniosła studiu ciekawe statystyki.

Reklama

Kiedyś już rozczarowaliście twórców Baldur’s Gate 3, tworząc możliwie najbardziej zwyczajną postać w kreatorze, który pozwalał graczom nawet na rogi czy ogony demonów. Już wtedy Larian Studios, które ma na swoim koncie taki tytuł jak Divinity: Original Sin 2, pokusiło się o śledzenie wyborów graczy. Z wprowadzoną opcją romansowania z innymi postaciami można było się spodziewać, że i to w końcu trafi na warsztat.

Uznajmy to za kolejne rozczarowanie

Baldur’s Gate 3 pozwala nam na flirtowanie i odnalezienie miłości w sześciu postaciach. Są to elf Astarion i pół-elfka Shadowheart, czarodziej Gale, gitjanki Lae’zel, czarownik Wyll oraz drow Minthara. Jak myślicie, która z tych osób cieszy się największą popularnością?

Okazuje się, że 33% graczy wybrało za partnera kogoś zbliżonego do tej postaci, którą stworzono z najczęstszych wyborów w kreatorze – przystojniaka Gale’a.

Baldur's Gate 3
Gale to ten szczwany lis na pierwszym planie, za nim Lae’zel i Astarion (fot. Baldur’s Gate 3)

Na całe szczęście nie jest to absolutna większość, bo zaraz za nim równie częstym wyborem stała się Shadowheart, którą zainteresowało się 31% graczy.

Dla mnie nie jest to godne pochwały, dlaczego nikt tak nie spojrzał na Lae’zel albo Mintharę? Ale godnym pochwały może być już to, że gracze pogłaskali pieska już ponad 400 tysięcy razy. Ci, którzy tego nie zrobili – wstydźcie się!

I tylko 1,37% graczy zdecydowało się na to, aby spędzać noce samotnie. Mam nadzieję, że zdążą się zorientować, że mają do dyspozycji łóżko dla dwóch osób.

A tak przy okazji, wniesiono poprawki do Baldur’s Gate 3

Wymienione wyżej statystyki stanowią tylko część tekstu właściwej aktualizacji, którą wczoraj udostępniono graczom.

Baldur’s Gate 3

Wraz z nią Larian Studios wprowadziło liczne poprawki, w tym parę do przerywników filmowych, niektóre czyniąc ciekawszymi wizualnie.

Baldur’s Gate 3 od 6 października bieżącego roku znajduje się we wczesnym dostępie na Steam.

Zobacz również: