Baldur’s Gate 3 – oficjalny gameplay już za kilka dni!

Deweloperzy ze studia Larian zakomunikowali, że w przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany oficjalny gameplay z trzeciej części Wrót Baldura!

Reklama

Nie wiem, czy macie tak samo, jak ja – po pierwszą część Wrót Baldura stałem w kolejce w centrum handlowym, by dokładnie o 12 w nocy zakupić swoją kopię. Tak – były to czasy, gdy premiery topowych produkcji z Hollywood obywały się minuta po północy. To samo dotyczyło gier – kolejka na kilkaset osób, w której stoję ja, mój kuzyn i wujkowie pilnujący nas, by wszystko odbyło się “bezpiecznie” – duże tłumy, duże niebezpieczeństwo – chociaż w tamtych czasach nikt dzieci nie porywał ;).

W tamtym czasie towarzyszyła mi niesamowita euforia związana z oczekiwaniem na nowy tytuł. Emocje właśnie powróciły, gdy dowiedzieliśmy się, że deweloperzy ze studia Larian poinformowali, że w przyszłym tygodniu zostanie zaprezentowany oficjalny gameplay z trzeciej części Wrót Baldura!

Reklama

Musimy wstrzymać swoje konie dosłownie jeszcze kilka dni, nim ponownie zbierzemy drużynę, by wyruszyć w drogę. Rozgrywka zostanie ujawniona na pokazie podczas targów PAX East w Bostonie – w czwartek, 27 lutego o godzinie 20:30.

Czego możemy się spodziewać? Ano tego, że premiera może być już za rogiem – deweloper, który decyduje się na publiczne zaprezentowanie części rozgrywki, musi być już pewnym swego. Zakładam, że podczas targów PAX możemy zostać poinformowani o ewentualnej danie premiery tytułu, na co liczę!

Możemy spodziewać się że zagramy w Baldura już na przełomie 2021/2022 – chociaż nie zdziwiłbym się, jakby to było 2021, ale zapewne więcej konkretów poznamy już za tydzień.

A tak już poza newsem – jaka postać jest waszą ulubioną w uniwersum Wrót Baldura? Dajcie znać w komentarzu – bo moja to zawsze i niezmiennie Minsc i Boo!

źrodło: Eurogamer