Baldur’s Gate: Enhanced Edition we wrześniu

baldur's gate ipad

Dawno, dawno temu, jak jeszcze w ogóle nie myślałam, że kiedykolwiek wpadnę na pomysł stworzenia Tabletowo.pl, i jakoś musiałam zająć swój wolny czas, między jednym treningiem, a drugim, godzinami grałam w Baldur’s Gate (swoją drogą, chyba jeszcze płyty bratu nie oddałam… ;)). Jeśli wspominacie ten tytuł z sentymentem, na pewno ucieszy Was fakt, iż gra Baldur’s Gate: Enhanced Edition zostanie wydana już wkrótce.

Z informacji opublikowanych w sieci  na oficjalnej stronie Baldur’s Gate Enhanced Edition wynika, że pecetowa wersja tytułu zadebiutuje 18. września. Kiedy doczekamy się edycji na komputery Mac i iPady? Pewny jest tylko miesiąc: wrzesień, ale szczegółów w tej sprawie brak. Podobnie jak w przypadku Baldur’s Gate na Androida – wiadomo jedynie, że trwają prace nad taką produkcją, ale już o dacie premiery cisza.

Jak przystało na produkcję idącą z duchem czasu, Baldur’s Gate: Enhanced Edition będzie wspierała Gamecenter, a spora część udogodnień w grze dostępna będzie dopiero po dokonaniu płatności (więcej o mikropłatnościach). W grze pojawi się nowa lokacja: The Black Pits oraz trzy nowe postaci. Standardowo będziemy mogli poznać jednego z nich: Rasaad yn Bashir, natomiast po zapłacie: Dorn Il-Khan oraz Neera the Wild Mage. Oczywiście możemy również liczyć na poprawioną, w stosunku do oryginału, grafikę.

Poznaliśmy również ceny nadchodzącej gry:
PC i Mac: 19,99 dolarów,
iPad i Android: 9,99 dolarów.

Także tego… Jak w drugiej połowie września na Tabletowo.pl pozostaną po mnie jedynie archiwalne wpisy, to już wiecie, jaka będzie tego przyczyna ;-)

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

Baldur’s Gate: Enhanced Edition

źródło