Back to Bed - surrealistyczna gra logiczna na iOS i Android - Tabletowo.pl

Back to Bed – surrealistyczna gra logiczna na iOS i Android

Dołącz do dyskusji 0

Kilka miesięcy temu twórcy Monument Valley udowodnili, że stosunkowo prosta i krótka gra logiczna może odnieść komercyjny sukces, jeśli tylko ubierze się ją w „artystyczne” szaty. Back to Bed wygląda na pierwszy rzut oka jak typowy klon, starający się zarobić nieco na sukcesie wspomnianej produkcji. Po bliższym przyjrzeniu okazuje się jednak, że mamy tu do czynienia z zupełnie inną grą.

Celem debiutanckiej produkcji studia Bedtime Digital Games (btw, gra powstała jako rozwinięcie szkolnego projektu) jest bowiem doprowadzenie do łóżka Boba – lunatyka wędrującego po surrealistycznej krainie snów. Gra nie daje nam jednak bezpośredniej kontroli nad bohaterem. Zamiast tego wcielamy się w rolę Suboba – wytworu jego podświadomości przyjmującego tutaj postać dziwacznego psa z ludzką twarzą, który dwoi się i troi by zapewnić swojemu twórcy bezpieczną drogę do celu. Back to Bed w gruncie rzeczy nieco bliżej więc do amigowych Lemmingów niż zagadek z głośnego hitu studia Ustwo. Różnice widać też zresztą w oprawie graficznej. O ile twórcy Monument Valley inspirowali się głównie malarstwem M. C. Eschera, o tyle w Back to Bed widać również silne wpływy takich nazwisk jak Dalí czy Magritte.

Gra Back to Bed dostępna jest do nabycia w internetowych sklepach App Store (3,59 euro) i Google Play (12,65 zł).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona