Back to Bed – surrealistyczna gra logiczna na iOS i Android

Kilka miesięcy temu twórcy Monument Valley udowodnili, że stosunkowo prosta i krótka gra logiczna może odnieść komercyjny sukces, jeśli tylko ubierze się ją w „artystyczne” szaty. Back to Bed wygląda na pierwszy rzut oka jak typowy klon, starający się zarobić nieco na sukcesie wspomnianej produkcji. Po bliższym przyjrzeniu okazuje się jednak, że mamy tu do czynienia z zupełnie inną grą.

Reklama

Celem debiutanckiej produkcji studia Bedtime Digital Games (btw, gra powstała jako rozwinięcie szkolnego projektu) jest bowiem doprowadzenie do łóżka Boba – lunatyka wędrującego po surrealistycznej krainie snów. Gra nie daje nam jednak bezpośredniej kontroli nad bohaterem. Zamiast tego wcielamy się w rolę Suboba – wytworu jego podświadomości przyjmującego tutaj postać dziwacznego psa z ludzką twarzą, który dwoi się i troi by zapewnić swojemu twórcy bezpieczną drogę do celu. Back to Bed w gruncie rzeczy nieco bliżej więc do amigowych Lemmingów niż zagadek z głośnego hitu studia Ustwo. Różnice widać też zresztą w oprawie graficznej. O ile twórcy Monument Valley inspirowali się głównie malarstwem M. C. Eschera, o tyle w Back to Bed widać również silne wpływy takich nazwisk jak Dalí czy Magritte.

Gra Back to Bed dostępna jest do nabycia w internetowych sklepach App Store (3,59 euro) i Google Play (12,65 zł).

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/back-to-bed/id887878083″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button][button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bedtime.backtobed” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]