Monument Valley debiutuje w Google Play

monumentvalley_610[1]

iPadowe wcielenie gry Monument Valley pojawiło się w App Store na początku zeszłego miesiąca, dość szybko zyskując sobie bardzo przychylne opinie zarówno ze strony graczy jak i recenzentów. Teraz ta interesująca produkcja brytyjskiego studia Ustwo trafiła wreszcie również na tablety z systemem Android.

Monument Valley przenosi nas do onirycznego świata pełnego fantastycznych budynków wyjętych żywcem z obrazów Mauritsa Cornelisa Eschera. Naszym zadaniem jest tutaj przeprowadzenie postaci księżniczki z jednego końca planszy na drugi. By tego dokonać będziemy musieli obracać w powietrzu rozmaite elementy architektury tak by utworzyć z nich nowe ścieżki, nieraz naginając przy tym niektóre zasady perspektywy. Wszystko to okraszono zaś interesującą, nieco minimalistyczną oprawą audiowizualną znakomicie podkreślającą senny, bajkowy klimat całości.

Gra Monument Valley dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie Google Play w cenie 15 zł. Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na fakt, iż gra jest dość krótka a wprawny gracz z łatwością ukończy ją w jedno popołudnie.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona