Samsung Galaxy A52 5G (fot. Tabletowo)

Samsung nie może się zdecydować, jaki procesor wrzucić do Galaxy A53 5G

Samsung Galaxy A52 jest jednym z lepiej sprzedających się smartfonów tego producenta, co można spokojnie wytłumaczyć jego stosunkowo niską ceną. Nowy Galaxy A53 z kolei, będzie ciekawym przypadkiem smartfona o – by tak rzec – zróżnicowanym wnętrzu.

Trzy różne wersje tego samego smartfona

W sieci można już spotkać się z informacjami o smartfonie Samsung Galaxy A53. Sęk w tym, że dotyczą one aż trzech różnych wersji urządzenia. Wśród dotychczas udostępnionych danych, pojawiają się oznaczenia modeli:

  • SM-A536B (z modemem 5G, najpewniej dla Europy);
  • SM-A536E (również z modemem 5G, ale przeznaczony dla regionu Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Azji i Indii;
  • SM-A536U (na rynek Amerykański).

Wśród tych trzech wersji znajdziemy też drobne różnice w specyfikacji. Tak jak zwykle bywało w kontekście smartfonów flagowych, tak i tutaj Samsung zdecydował się użyć odmiennych procesorów w edycjach przeznaczonych dla różnych regionów. Nie wiadomo jeszcze, w jakich urządzeniach znajdą się układy Qualcomm Snapdragon, a w jakich Samsung Exynos, ale jest raczej pewne, że w Europie ponownie pojawią się chipy z tego drugiego źródła.

Render Samsung Galaxy A53
Tak ma wyglądać nowy Samsung Galaxy A53 (źródło: OnLeaks)

Biorąc pod uwagę fakt, że pomiędzy Snapdragonami a Exynosami pojawiającymi się w tym samym modelu smartfona Samsunga zawsze pojawiają się pewne niewielkie różnice (na przykład w kontekście zarządzania energią), jesteśmy ciekawi porównań między procesorami w tańszych smartfonach Koreańczyków. Wychodzi na to, że wkrótce będzie można się o takie zestawienie pokusić.

Oprócz powyższej informacji o zastosowanych chipsetach, pojawiły się sygnały, że Galaxy A53 zyska aparat główny o rozdzielczości 64 Mpix oraz baterię 5000 mAh.

Samsung Galaxy A53 – kiedy premiera?

Samsung nigdy nie robi wielkiego halo z premier swoich tańszych smartfonów. Galaxy A53 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany wiosną 2022 roku, być może w okolicach marca. Podobny termin wybrał Samsung, by rozpocząć sprzedaż Galaxy A52.