Awaria Zoom

Globalna awaria Zooma. Dziesiątki tysięcy ludzi odciętych od wideokonferencji

Zoom nie działa. Jeśli akurat macie w planach dołączenie do wideokonferencji, to możecie nastawić się na to, że nie będziecie w stanie tego zrobić.

Awaria Zoom na całym świecie

Niezależnie od tego, czy próbujecie właśnie połączyć się przez Zoom z kimś z Polski, czy też staracie się dołączyć do zaplanowanego spotkania za granicą, możecie doświadczyć sporych trudności.

Mnóstwo użytkowników platformy Zoom raportuje, że podczas próby rozpoczęcia wideokonferencji lub dołączenia do już trwającego połączenia na ekranie urządzenia pojawia się napis informujący o wystąpieniu błędu. Na stronie monitorującej status działania usług także znajdują się ogłoszenia informujące o awarii.

Na amerykańskiej stronie downdetector już ponad 30 tysięcy osób zgłosiło trudności w działaniu Zooma. Trzeba pamiętać, że gdy w Polsce większość wideokonferencji już się odbyła, jako że zbliżamy się do końca dnia roboczego, tak na przykład w Nowym Jorku nie ma jeszcze południa.

Zoom

Polscy użytkownicy Zooma także zauważyli problemy w działaniu aplikacji, choć zgłoszeń jest znacznie mniej – również dlatego, że w naszym kraju bardziej popularna wydaje się być platforma Microsoft Teams.

Ostatnia tak poważna awaria Zooma wydarzyła się w 2020 roku. Wtedy użytkownicy usługi nie mogli dołączyć do spotkań i webinarów przez jakieś 2 godziny.

[Aktualizacja]
Kryzys został szybko zażegnany. Po około 30 minutach większość użytkowników mogła z powrotem wrócić do pracy.