logo Orange smartfon
fot. Pixabay

Poważna awaria w Orange – nie działa internet stacjonarny i mobilny (aktualizacja: już działa!)

Nie mogło się to stać w gorszym momencie – dziś wiele osób rozpoczęło długi weekend i niejedna z nich zapewne chciała miło spędzić wieczór oglądając jakiś film lub serial w sieci bądź pograć w grę, w której wymagane jest połączenie z internetem. Niestety, klienci Orange nie mogą tego zrobić, bowiem trwa wielka awaria w całej Polsce.

O problemach z internetem w Orange jako pierwsi donieśli mi Kasia i koledzy z redakcji, ale wystarczy wejść na stronę Downdetector, aby zobaczyć, że nie tylko oni ich doświadczają. W sekcji komentarzy co sekundę pojawiają się kolejne odpowiedzi użytkowników z całej Polski.

Reklama
Awaria internetu w Orange (fot. z Downdetector)

Jak widzicie na powyższym zrzucie ekranu z Downdetector, awaria objęła cały obszar Polski, więc problem jest naprawdę poważny. Mało tego – jak bowiem zgłaszają użytkownicy w komentarzach, nie działa nie tylko internet stacjonarny (w tym światłowód), ale też mobilny. A jeśli już działa, to z ogromnymi trudnościami.

Kontakt z infolinią jest aktualnie utrudniony, ponieważ wiele osób dzwoni, aby dowiedzieć się, co się stało. W związku z tym czas oczekiwania na połączenie z konsultantem może się wydłużyć nawet do kilkunastu-kilkudziesięciu minut.

Jak natomiast za pośrednictwem Twittera poinformował rzecznik Orange, Wojtek Jabczyński, jest awaria łączy poza granicami PL, z których korzystamy. Dlatego klienci nie mogą się połączyć z częścią stron. Przepraszamy za niedogodności.

Aktualizacja (23:15 – Kasia):

Wojciech Jabczyński poinformował, że awaria została usunięta. Ja również potwierdzam – u mnie i u członków redakcji korzystających z Orange, problem przestał występować.

Źródło: Downdetector, @RzecznikOrange