google one one

Zależy Ci na kopiach zapasowych? Zainstaluj Google One

Stare porzekadło internetowe mówi, że ludzie dzielą się na tych, którzy już robią backupy oraz na tych, którzy dopiero będą je robić. Jeśli kopie danych odgrywają dla Was dużą rolę, rozważcie zainstalowanie Google One, czyli aplikacji, która wnosi backupy na nieco wyższy poziom.

Zwykle kopie danych mogą uratować tylko galerię zdjęć oraz listę aplikacji. Jasne, czasem trafiają się nieco bardziej rozbudowane usługi, jednak trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, jakoby domyślne narzędzia od Google zbliżały się do rozwiązania idealnego. Jeśli wciąż Wam mało, to rozważcie wykupienie subskrypcji w Google One. Nie jest to bowiem typowy agregator naszych plików w chmurze, ale coś na wzór aplikacji sterującej.

Google One – co to jest?

Gigant z Mountain View popełnił tyle apek, które pozwalają wykonywać backupy poszczególnych elementów naszego smartfona, że typowy użytkownik Androida szybko może się w nich pogubić. Co innego oferuje backup Zdjęć Google, co innego nasze główne konto, że o możliwościach dedykowanej aplikacji do obsługi SMS-ów nawet nie wspomnę. Google One to pewnego rodzaju łącznik, który dodatkowo pozwala nam wykupić dodatkowe miejsce na pliki.

Google informuje, że nadrzędną cechą Jedynki jest tworzenie automatycznej kopii danych. Możemy szybko zabezpieczyć nasze zdjęcia, dane z Gmaila oraz filmy w oryginalnej rozdzielczości. Całość działa na wspomnianej powyżej zasadzie zbiorczego zarządzania miejscem w usługach, do których mamy darmowy lub płatny dostęp. Pewnego rodzaju ciekawostką jest też możliwość kontaktowania się z zespołem eksperckim, jeśli potrzebujemy pomocy z naszymi usługami.

Google One już u pierwszych użytkowników w Polsce. Jest bonus dla chętnych

Miłym akcentem jest też wprowadzenie tak zwanej subskrypcji rodzinnej. Cieszy, że coraz więcej firm dostrzega potencjał tego typu funkcji. Jeśli zdecydujemy się na taką funkcję, będziemy mogli zwiększyć ilość miejsca na dane maksymalnie pięciu osobom. Google One kusi też zniżkami na rezerwacje wybranych hoteli. Powiedziałbym, że można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że program znacząco wybiega swoją funkcjonalnością ponad typową aplikację służącą do zarządzania miejscem w chmurze.

Nie wiem jak Wy, ale ja właśnie instaluję JedynkęCiekawi mnie, czy program spełni oczekiwania.

źródło: AndroidPolice