Google One - co to jest?

Google One – co to jest?

Dziś rano na stronach Google pojawił się zwiastun nowej usługi wyszukiwarkowego giganta. To nowy system subskrypcji, którego pierwszym elementem będzie miejsce na dyskach w chmurze dla tych, dla których darmowy Dysk Google jest za mały. 

Wiceprezes Google wydaje się być zadowolony z ogłoszenia nowej usługi. A raczej – pewnej modyfikacji już istniejącej, bo na razie Google One będzie rozszerzoną wersją Dysku Google. Jak powiedział Pavni Diwanji, chodzi o „prosty plan przestrzeni dyskowej, który będzie zawierał w sobie dodatkowe korzyści, pozwalające na lepsze wykorzystanie możliwości Google”.

Limity przechowywania danych będą podobne, jak w Dysku Google. Pakiety będą się zaczynać od 100 GB za 1,99 USD, 200 GB za 2,99 USD i 2 TB za 9,99 USD miesięcznie. Ceny pakietów większych niż 2 TB pozostają bez zmian. Wszystkie obecne pakiety dodatkowego miejsca na Dysku o rozmiarze 1 TB zostaną powiększone do 2 TB bez dodatkowych kosztów (profit!).

Ceny nie są wygórowane. Ciekawe, jak będą przedstawiać się w Polsce. Strona Google poświęcona subskrypcji One, na razie prezentuje się tak, jak na obrazku poniżej. Jest też możliwość zapisania się na newsletter, a Google wyśle do nas maila, gdy pojawi się więcej informacji na temat usługi.

Google One - co to jest?

Początkowo dostęp do Google One będzie ograniczony. Jeśli mamy płatny pakiet dodatkowego miejsca na Dysku, automatycznie przejdziemy na Google One w ciągu najbliższych miesięcy.

Subskrypcja Google One otworzy drogę do korzystania z innych dodatków od giganta z Mountain View, takich jak debet na koncie Google Play czy obniżki cen wynajmu pokoi hotelowych znalezionych przez wyszukiwarkę. Z czasem powinny pojawić się kolejne korzyści. Niewykluczone, że planuje się połączenie tej usługi z jeszcze innymi płatnymi serwisami Google – na przykład Muzyką Google czy YouTube Red, choć to tylko moje domysły.

Więcej informacji otrzymamy, gdy uaktualnienie Dysku Google i wzbogacenie go o Google One zostanie wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Dopiero później subskrypcja będzie udostępniana w innych regionach.

 

źródło: TechCrunch, Google