ATH-ANC300TW – debiut Audio-Technica na rynku słuchawek True Wireless z ANC

Od czasu premiery AirPods niemal każda firma chce mieć w ofercie słuchawki całkowicie pozbawione przewodów i nie bez powodu – jest spore zapotrzebowanie na rynku na taki sprzęt ze względu na postępującą eliminację złącz słuchawkowych w smartfonach oraz niezaprzeczalnie doskonałą mobilność takich słuchawek. Na targach CES 2020 znana firma Audio-Technica zaprezentowała swój pierwszy model słuchawek „true wireless”, wyposażony w system aktywnej redukcji hałasu.

ATH-ANC300TW

Nowy model słuchawek ma formę dość sporych wkładek dokanałowych. Za reprodukcję dźwięku odpowiada przetwornik dynamiczny o średnicy membrany 5,8 mm, zdolny do przeniesienia pasma od 20 do 25 kHz i o czułości 106 dB/mW. Każda słuchawka zasilana jest akumulatorem litowo-polimerowym o pojemności zapewniającej do 4,5 h pracy, w zestawie jest także etui zapewniające dodatkowe 13,5 h pracy – czas ładowania wynosi przy tym odpowiednio około 1 h i 2,5 h.

Reklama

Zestaw zawiera 4 rozmiary wkładek gumowych (XS, S, M, L) oraz piankowe pianki Comply w rozmiarze średnim (M). Słuchawki mają certyfikat IPX2, powinny zatem bez problemu wytrzymać pot oraz lekki deszcz.

ATH-ANC300TW łączą się ze smartfonem przy pomocy Bluetooth 5.0. Dostępne są kodeki SBC, AAC oraz aptX, wraz z rozszerzeniem Qualcomm TrueWireless Stereo Plus, zmniejszającym opóźnienia przy współpracy ze zgodnymi urządzeniami.

Redukcja Szumów

Aktywne usuwanie hałasu w wersji wymyślonej przez Audio-Technica nazywa się QuietPoint. Sygnał z zewnątrz zbierany jest przez dwa mikrofony na każdej słuchawce, każdy z nich odpowiada za inny fragment półsfery. Działanie ANC można regulować za pomocą aplikacji Audio-Technica Connect – dostępne są trzy ustawienia.

Przydatną funkcją jest możliwość szybkiego włączenia trybu, w którym sygnał z zewnątrz nie jest usuwany, lecz kierowany jest wprost do uszu – pozwala to słyszeć wyraźnie dźwięki otoczenia i bez problemu rozmawiać bez konieczności wyjmowania słuchawek.

Słuchawki powinny być dostępne w sprzedaży na wiosnę 2020 roku, a prognozowana cena wynosi 249 dolarów.

Źródło: Audio-Technica