Asystent Google potrafi już rozmawiać w języku hiszpańskim. Z niecierpliwością czekamy na obsługę języka polskiego! 18

Asystent Google potrafi już rozmawiać w języku hiszpańskim. Z niecierpliwością czekamy na obsługę języka polskiego!

Inteligentny głośnik Google Home nauczył się właśnie rozmawiać en español. To dobry znak, bo jest dowodem na to, że Google poważnie podchodzi do zapowiedzi dotyczących udostępnienia Asystenta Google ludziom posługującym się 22 językami do tej pory nie obsługiwanymi przez tego głosowego doradcę. 

Szef produktowy Google, Mark Spates, z radością ogłosił na firmowym blogu, że od teraz można bez przeszkód ustawić język hiszpański jako podstawowy dla obsługi Google Home. Oznacza to, że prace nad Asystentem Google postępują, a inżynierzy firmy naprawdę nie szczędzą wysiłków, by udostępnić przydatne technologie giganta z Mountain View kolejnym milionom osób.

Google Assistant w języku hiszpańskim na pewno nie jest aż tak rozbudowany, jak w wypadku obsługi języka angielskiego, ale Spates zachęca, żeby wypróbować funkcje asystenta, pytając na przykład o nasz plan dnia (Ok Google, ¿cómo será mi día?). Ci hiszpańskojęzyczni użytkownicy Google Home, którzy dotąd posługiwali się podczas jego obsługi językiem angielskim, mogą więc swobodnie wydawać polecenia po hiszpańsku.

Liczba użytkowników Google Home w Meksyku może znacząco wzrosnąć, również w związku z tym, że firma zdecydowała się, by oficjalnie wprowadzić tam produkty z tej linii smartgłośników.

Asystent Google potrafi już rozmawiać w języku hiszpańskim. Z niecierpliwością czekamy na obsługę języka polskiego! 19
Google Home Mini

Google ewidentnie stara się być pierwszą firmą, która dotrze do jak największego grona osób posługujących się językiem innym niż angielskim. Podczas gdy w USA najczęściej wybieranym inteligentnym głośnikiem jest Amazon Echo, gigant z Mountain View chciałby wyjść na prowadzenie na rynku międzynarodowym. Dlatego postarał się, by z Google Assistantem można było się dogadać w języku angielskim, niemieckim, japońskim i francuskim. Teraz do tego grona dołącza hiszpański.

Życzylibyśmy sobie, żeby Asystent Google jak najszybciej zaczął z nami rozmawiać po polsku. Po części jest to możliwe, bo nieoficjalnie można włączyć obsługę języka polskiego przez aplikację Google Lens, jednak to nie to samo, co pełne oficjalne wsparcie. Testy takiej funkcjonalności trwają, więc mamy nadzieję, że gigantowi z Mountain View uda się jeszcze w tym roku ogłosić, że Asystent Google rozumie i posługuje się naszą rodzimą mową. W międzyczasie możemy poćwiczyć nieco hiszpański :)

https://www.tabletowo.pl/2018/06/19/jak-wlaczyc-asystenta-google-po-polsku/

źródło: Google przez BGR