Asus ZenFone AR będzie kolejnym po Lenovo Phab 2 Pro smartfonem, stworzonym w ramach projektu „Tango”

W czerwcu Lenovo zaprezentowało pierwszy smartfon, stworzony w ramach projektu „Tango” (którego pomysłodawcą i patronem jest Google) – Lenovo Phab 2 Pro. Za jakiś czas nie będzie on już „jedynym”, gdyż dołączy do niego nowe urządzenie – tym razem od Asusa.

Smartfonem tym ma być ZenFone AR. Skrót AR oznacza oczywiście rozszerzoną rzeczywistość (z ang. Augmented Reality), na której opiera się projekt „Tango”. Smartfony, wspierające tę technologię, są wyposażone w specjalny aparat wraz z czujnikami głębi i ruchu.

Reklama

Taki zestaw pozwala na dodawanie do realnego, widocznego przez oczko aparatu, świata wirtualnych obiektów, mogących mieć różne zastosowanie – na przykład w architekturze (dopasowywanie mebli do pomieszczenia) czy prostej rozrywki (tutaj pole do działania jest ogromne – od układania domina, przez zabawę z cyfrowym psiakiem, aż do walki z przybyszami z kosmosu).

Poza nazwą, prezes firmy Jerry Shen zdradził jeszcze, że urządzenie ma mieć „konkurencyjną cenę” – co to oznacza, przekonamy się wkrótce. Urządzenie ma bowiem zadebiutować już na najbliższych targach CES 2017 w Las Vegas, które potrwają od 5 do 8 stycznia 2017 roku (dla przypomnienia, Lenovo Phab 2 Pro kosztuje 499 dolarów).

Źródło: DigiTimes przez PhanDroid