Asus ZenFone 6Z przyłapany w AnTuTu – znamy specyfikację i wydajność

Asus za nieco ponad miesiąc zaprezentuje smartfony z serii ZenFone 6. W jej skład, bazując na poprzednim roku, będą wchodzić najprawdopodobniej ZenFone 6 Lite, ZenFone 6 oraz ZenFone 6Z. Dzisiaj porozmawiamy o ostatnim z ww. urządzeń, które według plotek nosi nazwę kodową ASUS_I01WD. Model o takim oznaczeniu został ostatnio zaakceptowany przez Wi-Fi Alliance (stowarzyszenie odpowiedzialne za rozwój sieci bezprzewodowych Wi-Fi) oraz Krajową Komisję Komunikacji (NCC) na Tajwanie. Teraz zaś pojawił się w bazie popularnego benchmarku AnTuTu. Co o nim wiemy? Zapraszam do dalszej części artykułu.

363 tysiące punktów w AnTuTu – specyfikacja Asusa ZenFone 6Z

Smartfon w teście uzyskał wynik na poziomie 363 tysięcy punktów – chciałoby się powiedzieć, że to dość sporo, co potwierdza poniższa grafika.

Wynik ZenFona 6Z w AnTuTu (foto @antutu.com)

Z powyższej grafiki możemy wyczytać część specyfikacji Asusa ZenFone 6Z. Wiadomo m.in., że za wydajność odpowiada najnowszy SoC od Qualcomma, Snapdragon 855, który zbudowany jest z ośmiu rdzeni Kryo 485 taktowanych zegarem do 2,84 GHz. Z pomocą przychodzi mu 6 GB RAM oraz układ graficzny Adreno 640. Użytkownik na pliki i aplikację dostanie 128 GB pamięci wewnętrznej. Wyświetlacz będzie natomiast charakteryzować się rozdzielczością FHD+ (2340x1080p). Wszystko to działa pod kontrolą Androida w wersji 9 Pie.

Z poprzednich przecieków wiadomo z kolei, iż za uwiecznianie chwil odpowiedzialne będą 3 matryce umieszczone na tyle smartfona. Główna to moduł o rozdzielczości 48 Mpix (najprawdopodobniej Sony IMX586 lub Samsung ISOCELL GM1 ). Ma to być jeden z kluczowych elementów mających zapewnić sukces nowemu „dziecku” Asusa.

Skaner najprawdopodobniej zostanie zintegrowany z wyświetlaczem. Tajemnicą jest natomiast, jak ma wyglądać ekran ZenFone’a 6Z. Plotki najczęściej wspominają o otworze w panelu, który jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w nowych smartfonach.

Premiera Asusa ZenFone 6Z

Asus już w trakcie trwania targów MWC 2019 w Barcelonie poinformował, że zaprezentuje smartfony z serii ZenFone 6 na konferencji w Walencji (Hiszpania), którą zaplanował na 16 maja 2019 roku. Na zamieszczonym poniżej filmie producent zapowiada, że nadchodzi rewolucja. Trzymam za słowo.

*Na zdjęciu tytułowym Asus ZenFone 5Z (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródła: AnTuTu dzięki Gizmochina; @ASUS