Mamy pierwsze informacje na temat modelu Asus ZenFone 5 Lite | Tabletowo.pl

Mamy pierwsze informacje na temat modelu Asus ZenFone 5 Lite

Dołącz do dyskusji 0

To zabawne. Plotkowanie na temat nowej serii smartfonów Asusa zaczynamy nie od modelu „głównego”, a tego z dopiskiem „Lite”. Właśnie pojawiły się pierwsze informacje na jego temat.

Cykl wydawniczy Asusa jest dość nieregularny. Producent nie ściga się z innymi firmami i nie prezentuje swoich flagowców bezpośrednio przed lub zaraz po najważniejszych graczach na rynku, a dopiero wtedy, kiedy uzna, że przyszedł na to odpowiedni czas. Tak było choćby z modelem ZenFone 4 Pro, który zadebiutował w sierpniu 2017 roku, ale do sprzedaży – przynajmniej w Polsce – trafił dopiero w grudniu 2017 roku.

Co ciekawe, seria ZenFone 4 miała zostać zaprezentowana dużo wcześniej niż w sierpniu, ale z różnych przyczyn (m.in. chęci lepszego dopracowania jej członków) zdecydowano się ją przesunąć. Najwyraźniej jednak nie wpłynie to na plany Asusa na 2018 rok, ponieważ według zapowiedzi samego CEO, Jerry’ego Shenalinia ZenFone 5 zadebiutuje w okolicach targów MWC 2018 w Barcelonie.

Jak przystało na Asusa, na pewno w jej skład wejdzie masa smartfonów o różnych nazwach i w przeróżnych konfiguracjach. Jednym z nich ma być Asus ZenFone 5 Lite. Jak wynika z pierwszych informacji na jego temat, powinniśmy spodziewać się wyświetlacza o przekątnej 6 cali (i zapewne proporcjach 18:9) oraz procesora Qualcomm Snapdragon. Urządzenie ma nosić oznaczenie kodowe ZC600KL.

Co prawda to niewiele informacji, lecz wypada je odnotować, ponieważ to jedne z pierwszych doniesień na temat tegorocznej oferty Asusa. A skoro „machina przecieków” już ruszyła, to należy się spodziewać kolejnych przecieków. Jesteście ciekawi, co w tym roku zaoferują Tajwańczycy? Ja nie ukrywam, że bardzo, ponieważ seria ZenFone 4 jest naprawdę interesująca.

*Na zdjęciu tytułowym Asus ZenFone Zoom S (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Mobiletelefon.ru przez Phone Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona