Asus ZenFone 3 Zoom

Asus prezentuje ZenFone’a 3 Zoom z aparatem… lepszym niż w iPhone’ie 7 Plus?

Asus przywiózł na CES 2017 dwa smartfony: ZenFone AR oraz ZenFone 3 Zoom. Pod względem sprzętowym – naturalnie – ten pierwszy zbiera wszystkie laury, jednak nie oznacza to, że drugi nie jest w ogóle godny naszego zainteresowania. Jest jak najbardziej i z pewnością łaskawym okiem spojrzy na niego sporo osób – ale tylko pod warunkiem, że Tajwańczycy wprowadzą go na rynek szybciej niż poprzednika.

ZenFone Zoom zadebiutował bowiem w styczniu 2015 roku, a do sprzedaży trafił dopiero… w grudniu tegoż roku. Do Polski natomiast jeszcze później, bo w maju 2016 roku. Przy takim postępowaniu w sumie nie ma się co dziwić, że Asus nie „wyrobił” swojego planu na 2015 rok.

Miejmy jednak nadzieję, że historia nie powtórzy się w przypadku ZenFone 3 Zoom, ponieważ – przynajmniej na papierze – to fajny sprzęt. Smartfon wyposażono m.in. w 5,5-calowy, pokryty szkłem Gorilla Glass 5. generacji wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD (1080×1920; ppi=401) oraz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 506.

Jednak najważniejszym elementem ZenFone 3 Zoom jest podwójny aparat główny i jego możliwości. Asus zdecydował się na dwa 12 Mpix sensory Sony IMX362 z przysłoną f/1.7 i 2,3-krotnym zoomem optycznym (dla porównania, iPhone 7 Plus ma przysłonę f/1.8 i 2-krotny zoom optyczny). Jeden piksel ma z kolei rozmiar 1,4µ. Aparaty wspierane są przez podwójną detekcję fazy (Dual PDAF), autofokus śledzący, autofokus laserowy oraz podwójną, dwukolorową diodę doświetlającą. Użytkownik będzie mógł także skorzystać z trybu manualnego oraz możliwości zapisu zdjęć w RAW i nagrywania wideo w rozdzielczości 4K.

Z przodu ZenFone 3 Zoom znajduje się z kolei 13 Mpix kamerka (Sony IMX214) z f/2.0 i funkcją doświetlania scenerii światłem, emitowanym przez wyświetlacz. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow (z zapewnioną aktualizacją do Nougata) i zasilane jest przez akumulator o pojemności 5000 mAh. Całość ma „grubość” 7,99 mm i waży zaledwie 170 gramów (to naprawdę mało, jak przy takiej baterii i metalowej obudowie).

ZenFone 3 Zoom podobno trafi do sprzedaży w lutym. Wtedy też ujawnione zostaną ceny (na pewno bowiem pojawi się więcej niż tylko jeden wariant). Musimy także poczekać, aż producent poda pełną specyfikację techniczną tego modelu.

Źródło: Android Central