Ważne

Po prawie roku od premiery Asus Zenfone Zoom wreszcie trafia do sprzedaży

Asus wielokrotnie kazał wyjątkowo długo czekać nam na swoje produkty (zwłaszcza na ich polską premierę), ale nie kojarzę sytuacji, w której dopiero rok po oficjalnym ogłoszeniu sprzęt trafiał do sprzedaży w pierwszym kraju. A tak właśnie jest z Asusem Zenfone Zoom.

Urządzenie po raz pierwszy zostało pokazane podczas styczniowych targów CES w Las Vegas. Tak, dobrze czytacie – styczniowych. Od tego czasu minęło już jedenaście miesięcy. Nie zdziwię się zatem, że możecie albo nie kojarzyć tego modelu, albo zdążyliście o nim po prostu zapomnieć.

Tymczasem Asus postanowił wreszcie wprowadzić swoją styczniową nowość do sprzedaży. Na pierwszy plan oczywiście rynek tajwański.

W momencie oficjalnej premiery Zenfone Zoom zapowiadał się niezwykle ciekawie – głównie za sprawą zastosowanego 3-krotnego zoomu optycznego. Ten parametr w międzyczasie nie uległ zmianie – wciąż mamy aparat 13 Mpix z laserowym autofokusem, optyczną stabilizacją obrazu oraz podwójnym LEDem.

asus-zenfone-zoom-tajwan1

Parametry techniczne modelu zawierają przede wszystkim 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, 4GB RAM, LTE, akumulator o pojemności 3000 mAh, Androida Lollipop oraz czterordzeniowy procesor Intel Atom. W modelu z 64GB pamięci znajdziemy Atoma Z3580, natomiast z 128GB pamięci – Atoma Z3590.

Asus wycenił wersję z 64GB na równowartość ok. 430 dolarów, natomiast 128GB – 490 dolarów.

Nie wiadomo czy Asus postanowi wprowadzić Zenfone’a Zoom do sprzedaży do innych krajów. Tego powinniśmy się dowiedzieć wkrótce.

Bylibyście zainteresowani tym produktem?

źródło: phonearena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona