Właściciele ZenFone 3 trochę sobie poczekają na Androida Oreo. Ale Asus zdradził, do kiedy go dostaną 22
fot. Tabletowo.pl

Właściciele ZenFone 3 trochę sobie poczekają na Androida Oreo. Ale Asus zdradził, do kiedy go dostaną

Zaraz po premierze Androida 8.0 Oreo sporo osób zaczęło się zastanawiać, kiedy najnowsza odsłona Zielonego Robocika zagości na ich smartfonach. Właściciele urządzeń z serii ZenFone 3 również. Asus dziś zdradził, do kiedy aktualizacja powinna trafić do użytkowników.

Niestety od razu muszę Was zmartwić, że deklaracja producenta nie jest do końca klarowna, ponieważ padło jedynie zapewnienie, że smartfony z rodziny ZenFone 3 dostaną Androida Oreo do końca pierwszej połowy 2018 roku. Przy okazji Asus zaktualizuje również nakładkę ZenUI do wersji, oznaczonej numerkiem 4.0, która przede wszystkim usuwa sporo preinstalowanych aplikacji (z 35 ich liczba zmniejsza się do zaledwie 13). Warto więc w sumie już teraz zacząć rozglądać się za zamiennikami, żeby potem nie szukać ich na szybkości.

Na razie nie wiadomo też, które dokładnie smartfony dostaną Androida Oreo. Asus posługuje się bowiem określeniem seria ZenFone 3, a jak wiemy, w jej skład wchodzą urządzenia zarówno z wyższej, jak i średniej oraz nawet budżetowej półki. Aktualizacji na pewno mogą spodziewać się właściciele ZenFone 3 Ultra, ZenFone 3 Deluxe, ZenFone Zoom S (znanego na innych rynkach jako ZenFone 3 Zoom) i ZenFone 3 (obu konfiguracji, tj. 4 GB/64 GB i 3 GB/32 GB), ale czy użytkownicy ZenFone 3 Max (ZC553KL) i ZenFone 3 Max (ZC520TL) też – ja Wam gwarancji nie dam, chociaż bym tego wszystkim życzył.

Jednocześnie Asus zapewnił, że smartfony z serii ZenFone 4 także zostaną zaktualizowane do Androida Oreo (ZenUI 4.0 mają już fabrycznie wgrane). Producent nie wyraził się jednak na tyle jasno, żeby z całą pewnością uznać, że urządzenia również dostaną nową wersję systemu do połowy 2018 roku. Nie wiadomo też, czy wszystkie otrzymają update, ponieważ ich także jest sporo: ZenFone 4, ZenFone 4 Pro, ZenFone 4 Selfie, ZenFone 4 Selfie Pro, ZenFone 4 Max i ZenFone 4 Max Pro.

Źródło: Asus, Asus