Nadszedł oczekiwany Android Oreo dla Asusa ZenFone 3 (ZE520KL)

Asus ZenFone 3, mimo że pojawił się w Polsce ponad rok temu, a jego premiera miała miejsce jeszcze kilka miesięcy wcześniej, przez długo był jednym z najlepszych wyborów w swojej klasie cenowej. Z tego powodu zdecydowało się na niego wiele osób poszukujących dobrego smartfona. Teraz te osoby będą mogły cieszyć się aktualizacją do Androida Oreo

Jeden z naszych Czytelników poinformował nas o tym, że otrzymał informację o możliwości pobrania nowszej wersji Androida. Od upgrade’u Asusa ZenFone 3 (w edycji ZE520KL) dzielą więc jego użytkowników dosłownie chwile. Jeśli nie otrzymaliście jeszcze informacji przez kanał OTA, to warto sprawdzić dostępność aktualizacji w ustawieniach.

Jak wynika ze zrzutów ekranu, paczka z nowym Androidem zajmie ponad 1 GB, ale żeby system mógł się zainstalować, potrzeba kolejnych 1,5 GB miejsca. Wraz z wyższym oprogramowaniem udostępniono poprawki bezpieczeństwa z 1 grudnia 2017 roku.

Jak przekazał nam nasz Czytelnik, system zyskał nowy, świeży wygląd.

Screeny bezlitośnie wytykają jednak pewien błąd aktualizacji – nie do końca spolszczony tekst opisów funkcji i ustawień. Całkiem możliwe, że naprawi to jakaś kolejna łatka.

Android Oreo domyślnie wspiera tryb podzielonego ekranu i wprowadza kilka zmian w wykorzystaniu energii przez system, zatem aktualizacja powinna być na plus. Jeśli zainstalowaliście już Androida 8.0 na swoich ZenFone’ach 3, podzielcie się w komentarzach swoimi wrażeniami.

https://www.tabletowo.pl/2016/10/30/recenzja-test-asusa-zenfone-3/

dzięki Adam za info i screeny!