Asus Zenfone 3 ma zadebiutować w drugiej połowie roku. Z czytnikiem linii papilarnych

Domyślam się, jakie będą Wasze pierwsze myśli po przeczytaniu tytułu niniejszego wpisu. Zapewne „Zenfone 2 jeszcze nie zadebiutował, a już plotki o Zenfone 3…” będą na porządku dziennym. No cóż, faktycznie druga generacja smartfonów Asusa trafiła póki co na półki sklepowe wyłącznie na Tajwanie, a już mówi się o jego następcy.

Reklama

Co ciekawe, nie są to plotki wyssane z palca, a mające źródło u osoby będącej bezpośrednio związanej z Asusem. Powiem więcej – od samego CEO Asusa. Jerry Shen miał powiedzieć w jednym z ostatnich wywiadów dla chińskich mediów, że Zenfone 3 (lub, po prostu, odświeżona wersja Zenfona 2) będzie wyposażony w czytnik linii papilarnych. Żeby tego było mało, jego prezentacji możemy się spodziewać już w drugiej połowie bieżącego roku, natomiast na półki sklepowe ma powędrować podobno na początku 2016 roku.

Póki co nie wiadomo czego konkretnie możemy się spodziewać po kolejnej generacji smartfonów Zenfone – oczywiście poza czytnikiem linii papilarnych. Nie wiadomo również czy Asus zdecyduje się na zmniejszenie ramek wokół ekranu i inne zmiany w wyglądzie telefonu.

Dotychczasowe smartfony Asusa, zarówno pierwszej generacji (Zenfone 4, Zenfone 5 i Zenfone 6), jak i drugiej (Zenfone 2 w wielu odsłonach) może nie prezentują się świetnie pod względem wzornictwa, ale oferują doskonały stosunek ceny do parametrów. Aż strach pomyśleć, co jeszcze Asus może usprawnić i zaoferować w tanim smartfonie. Co nie zmienia faktu, że czekam z niecierpliwością.