Asus ZenFone 3 jednak dopiero w czerwcu | Tabletowo.pl

Asus ZenFone 3 jednak dopiero w czerwcu

Dołącz do dyskusji 0

Wcześniejsze doniesienia, według których Asus miał zaprezentować nową wersję ZenFone jeszcze w tym miesiącu, nie zostały potwierdzone. Smartfon tajwańskiego producenta będzie miał swoją premierę dopiero w czerwcu.

Na szczęście na początku czerwca – a więc różnica w stosunku do daty 30 maja, jaką podawaliśmy wcześniej, nie jest wielka. Asus ZenFone 3 według słów szefa firmy, Jerry’ego Shena, ma pojawić się w pierwszej połowie czerwca tego roku. Firma liczy, że sprzeda się dużo lepiej niż jego poprzednik.

ZenFone 3 będzie celował w średnią półkę smartfonów, a dostępny będzie w trzech wersjach – podstawowej, Max oraz Deluxe. Shen liczy, że dwie trzecie sprzedaży należeć będzie do wersji Max, podczas gdy resztę zagarną Deluxe oraz podstawowa wersja ZenFone 3.

Chociaż Asus zainteresowany jest przede wszystkim rynkiem ze smartfonami o wartości 250-300 dolarów, to jednak jego najnowszy produkt będzie wyceniony raczej na 300+ dolarów. Celem będzie konkurowanie ze smartfonami Huawei i Oppo na chińskim rynku.

Warto jeszcze dodać, że w pierwszym kwartale tego roku Asus zaliczył 40% wzrost sprzedaży smartfonów. Głównie dzięki takim rynkom, jak południowa Azja, Brazylia, Rosja czy Europa. Kolejny kwartał raczej nie będzie tak dobry, jednak Shen liczy na wzrost przychodów w związku z wprowadzeniem ZenFone 3.

Telefon początkowo ma być dostępny w 6 krajach – od sierpnia. Potem jego dostępność zostanie rozszerzona.

Źródło: DigiTimes

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona