Gdy emocje już opadną... Asus Zenfone 2 - rozwiewamy wątpliwości odnośnie różnych wariantów modelu (aktualizacja: wideo z CES) - Tabletowo.pl
Ważne

Gdy emocje już opadną… Asus Zenfone 2 – rozwiewamy wątpliwości odnośnie różnych wariantów modelu (aktualizacja: wideo z CES)

Pod względem mobilnych nowości targi CES 2015 zdominował Asus i mówię to z całą stanowczością i bez żadnego zawahania. Tajwański koncern zaprezentował trzy bardzo ciekawe hybrydy z serii Chi, ale i dwa smartfony, obok których naprawdę trudno przejść obojętnie: Zenfone Zoom i Zenfone 2. Ten drugi wzbudził dużo więcej emocji głównie ze względu na jego bardzo niską cenę – 199 dolarów. Pojawiło się jednak wiele wątpliwości i pytań bez odpowiedzi… W tym wpisie postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie tego produktu.

Oczywiście odpowiedzi na niniejsze pytania nie zostały przeze mnie wymyślone, a udzielił mi ich polski oddział Asusa.

Zenfone 2 – ile będzie wariantów urządzenia?

Tajwańskie źródło (Sogi.com.tw) jakiś czas po premierze Zenfona 2 opublikowało poniższą tabelę:

Tabletowo.pl Gdy emocje już opadną... Asus Zenfone 2 - rozwiewamy wątpliwości odnośnie różnych wariantów modelu (aktualizacja: wideo z CES) Android Asus Smartfony

Nie każę Wam rozszyfrowywać tajwańskich znaczków, bo mało kto zna ten, skądinąd ciekawy, język. Sprawne oko od razu wychwyci, że według Sogi na rynek mają trafić dwa warianty Zenfona 2: ZE551ML i ZE550ML, które będą się różniły od siebie pamięcią RAM, pamięcią wewnętrzną i… rozdzielczością ekranu (Full HD vs HD). Każdy z wariantów miałby być dostępny w trzech różnych wersjach pamięci (16-32-64 lub 8-16-32 GB) i RAM (2-4 lub 1- 2GB).W związku z tym pojawiło się pytanie czy kwota wspomniana na konferencji (pamiętne 199 dolarów) to koszt modelu ZE551ML czy ZE550ML. Najpierw jednak postanowiłam dowiedzieć się czy dane z powyższej tabeli są prawdziwe.

Oto jaką otrzymałam odpowiedź:

Asus Zenfone 2 ZE551ML:
– ekran Full HD,
– procesor do 2,3GHz,
– do 4GB RAM,
(czyli tak, jak informowałam wcześniej: Intel Atom Z3560 1,8GHz z 2GB RAM lub Z3580 2,3GHz z 4GB RAM)
– wykończenie metaliczne.

Asus Zenfone 2 ZE550ML:
– ekran HD,
– procesor do 1,8GHz,
– do 2GB RAM,
– bardziej klasyczne tylne panele (biorąc jednak pod uwagę, że wymiary obu modeli są identyczne, najprawdopodobniej będzie można dokupić sobie „lepszy” panel)

Czyli wszystko się zgadza.

Tabletowo.pl Gdy emocje już opadną... Asus Zenfone 2 - rozwiewamy wątpliwości odnośnie różnych wariantów modelu (aktualizacja: wideo z CES) Android Asus Smartfony

199 dolarów – która wersja będzie tyle kosztowała?

Co do tego, że na konferencji była mowa o najtańszej wersji prezentowanego produktu, chyba nikt nie miał wątpliwości. Te pojawiły się jednak dopiero, gdy dowiedzieliśmy się, że będzie istniała okrojona wersja Zenfona 2 – ZE550ML. Co więcej, według wspomnianego źródła, na 199 dolarów wyceniona została wersje ZE550ML, czyli z ekranem HD, co zdecydowanie może wzbudzać nasze obawy. Między innymi dlatego postanowiłam wyciągnąć informacje na ten temat bezpośrednio od Asusa.

I tak, dowiedziałam się, że za 199 dolarów otrzymamy Asusa Zenfone 2 ZE551ML z ekranem Full HD, 16GB pamięci, 2GB pamięci RAM i, wiele wskazuje na to, że Intel Atom Z3560 1,8GHz. Oczywiście będzie tu dual SIM i LTE. Odnośnie cen wersji z ekranem HD nie mam żadnych informacji, ale logika podpowiada, że będzie jeszcze niższa.

Cena ZE551ML w wersji z 4GB RAM i Atomem Z3580 nie została ujawniona. Podobnie jak wariantów z różną ilością pamięci wewnętrznej.

Tabletowo.pl Gdy emocje już opadną... Asus Zenfone 2 - rozwiewamy wątpliwości odnośnie różnych wariantów modelu (aktualizacja: wideo z CES) Android Asus Smartfony

Zenfone 2 w Polsce – kiedy w i jakiej cenie?

Tego już niestety od Asus Polska nie udało mi się wyciągnąć ;)

Mam wielką, ale to wielką nadzieję, że tym razem nie będziemy musieli czekać do września na premierę urządzenia, jak miało to miejsce w przypadku pierwszej generacji Zenfonów (4, 55 dual SIM i 6). Warto przy tym zauważyć, że dostępność nowej generacji urządzenia w dużej mierze zależy od… poziomu zapasu magazynowego poprzedniej. Do tego dochodzi nakład urządzeń, który ma zostać wyprodukowany w najbliższym czasie (niestety, tej liczby nie znamy) i zapotrzebowanie rodzimego, tj. tajwańskiego rynku, bo to właśnie tam sprzedaż Zenfona 2 się rozpocznie (warto przypomnieć, że pierwsza generacja rozeszła się jak świeże bułeczki, dlatego – między innymi w Polsce – trzeba było na nie poczekać kilka miesięcy). Nie wiadomo również czy w Polsce zadebiutuje wyłącznie ZE551ML czy będzie można kupić również ZE550ML.

Cena? Na chwilę obecną trudno prorokować, jednak – jak już wspominałam w komentarzach pod wpisem umieszczonym jeszcze podczas trwania konferencji, spodziewam się kwoty 899 złotych (lub zbliżonej). W takiej cenie sprzedawany był Zenfone 6 w momencie premiery w Polsce (aczkolwiek kilka miesięcy po światowej premierze), który wyceniony był w Stanach właśnie na 199 dolarów.

Pożyjemy, zobaczymy. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać do marca, bo dopiero wtedy urządzenie ma trafić do sprzedaży.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie Zenfona 2 – śmiało, postaram się na nie odpowiedzieć w miarę możliwości.

Aktualizacja:

Mamy wideo ze stoiska Asusa z CES 2015!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona