Asus Zenfone 2 pojawił się w przedsprzedaży. W rozczarowującej cenie

Asus Zenfone 2 pojawił się w przedsprzedaży. W rozczarowującej cenie

Jeśli uważnie śledzicie Tabletowo, doskonale wiecie, że jestem jedną z tych osób, które poleciałyby na Tajwan lub wydały swoje pieniądze przez któregoś z pośredników, by wejść w posiadanie Asusa Zenfone 2 jako jedna z pierwszych. Niestety, im bliżej jego rynkowej (światowej) premiery, tym coraz mniej ciekawe informacje na jego temat do nas dochodzą. Tym razem urządzenie pojawiło się w przedsprzedaży w sieci, a jego cena jest, co tu dużo mówić, rozczarowująca.

Co prawda nie jestem zwolenniczką tak dużych smartfonów (5,5″), to jednak po zobaczeniu zdjęcia 5-calowej wersji Zenfona 2, w której Asus zastosował tak szerokie ramki, że wymiarowo jest bardzo zbliżony do 5,5-calowej, jestem bliższa zdecydowania się na większą wersję niż na mniejszą. Dziś jednak mój zapał ostudziła cena, którą zobaczyłam na Alliexpress.

5-inch-Asus-Zenfone-2

Asus jest jednym z niewielu producentów, którzy podają ceny swoich nadchodzących urządzeń już na konferencji prasowej. Stąd też wiedzieliśmy, że wersja z 2GB RAM i Intel Atom Z3560 będzie kosztowała 199 dolarów, natomiast wersja z 4GB RAM i Intel Atom Z3580 będzie droższa (konkretna cena nie została ujawniona).

Stąd też moje wielkie rozczarowanie, gdy zobaczyłam ceny widoczne na Alliexpress:

  • ZE551ML 2GB RAM: 300 dolarów,
  • ZE551ML 4GB RAM: 440 dolarów.

Sami widzicie, że różnica w cenie jest dość znaczna i nie ma co się wychylać i zamawiać w Zenfona 2 w tej cenie w przedsprzedaży. Jeśli jesteście zainteresowani tym urządzeniem, musicie uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż cena zejdzie do poziomu obiecywanego przez Asusa. Nie będę zaskoczona, jeśli okaże się, że na zainteresowaniu tym produktem użytkownicy sprzedający na Alliexpress chcą po prostu zarobić (#januszebiznesu). Chyba że ostatecznie okaże się, że te 199 dolarów to cena za wersję z ekranem HD (ZE550ML), co raczej nie powinno mieć miejsca, ale jest coraz bardziej prawdopodobne…

Przedsprzedaż Zenfona 2 rozpoczęła się również w brytyjskim oddziale Clove, jak również afrykańskim Orange. W obu przypadkach jednak nie została podana cena produktu.

Sprzedaż właściwa telefonu ma ruszyć w marcu. Gdyby tak w Hiszpanii uruchomiono sprzedaż tego telefonu w pierwszym tygodniu marca… wtedy z pewnością wróciłabym z MWC z Zenfonem 2 w ręce. Pytanie tylko czy jest to realna perspektywa, czy tylko moje czcze życzenie.

Tymczasem zainteresowanych Zenfonem 2, odsyłam do dwóch wpisów na jego temat, w których przypomnicie sobie jego parametry techniczne oraz uporządkujecie wersje telefonu, które mają zadebiutować na rynku.

Aktualizacja:

Na stronie Alliexpress pojawiły się szczegółowe dane techniczne sprzedawanych wersji. I tak, z informacji wynika, że podana cena (299 dolarów) dotyczy modelu z 2GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej. Może się zatem okazać prawdziwa (zakładając, że wersja z 16GB ma kosztować 199 dolarów, jest to realne).