Asus zapowiedział aktualizację serii Zenfone do Androida 5.0

Asus coraz lepiej radzi sobie na rynku smartfonów – produkty Tajwańczyków są bardzo ciekawą alternatywą dla urządzeń innych firm. Jednak, jak to zwykle bywa, niektórzy producenci najpierw wypuszczają produkt, a potem o nim zapominają i użytkownicy nie mają nawet co liczyć na różnego rodzaju aktualizacje. Wygląda na to, że inaczej ma się w przypadku tej firmy – KitKat już jest, a 5.0 Lollipop został właśnie zapowiedziany. 

Jeśli macie produkt tajwańskiej firmy wiedzcie już, że na Androida 5.0 Lollipop będziecie musieli trochę poczekać. Zenfone 4, 5, 5 LTE, 6 i Padfone S dostaną go w kwietniu 2015. Padfone Infinity otrzyma go nieco później, w czerwcu. Inni producenci przystosują nowy system na swoje urządzenia dużo szybciej (w ciągu trzech miesięcy), ale ważne, że Asus nie zostawia użytkowników urządzeń samym sobie, tylko obiecuje aktualizację. Widać, że firmie zależy na tym segmencie rynku.

Asus Zenfone Lollipop

Jeśli chcecie się dowiedzieć nieco więcej o tych produktach, musicie koniecznie zajrzeć do naszych recenzji Zenfone 6 oraz Zenfone 5 LTE. Poza tym warto wspomnieć, że urządzenia te niedawno zostały zaprezentowane w Polsce i, co najważniejsze, są już dostępne w regularnej sprzedaży.