Asus zapowiada 12-calowy tablet Eee Slate EP121 (wideo)

Reklama

Na tegorocznych targach Computex na stoisku Asusa można było znaleźć kilka tabletów internetowych. Niestety, dotychczas żaden z nich nie został oficjalnie ogłoszony wraz z podaniem pełnej listy parametrów technicznych. Teraz wiadomo już, że premiera jednego z nich – EP121 – będzie miała miejsce podczas targów CES 2011. Zmieniła się także nazwa tabletów Asusa – z początkowo zapowiadanej serii Eee Pad powstało Eee Slate.

Z opublikowanego przez producenta wideo (na końcu wpisu) dowiadujemy się wielu szczegółów na temat specyfikacji tego modelu. Wiadomo już, że Asus EP121 będzie wyposażony w 12-calowy wyświetlacz dotykowy z multitouch, procesor Intel Core i5 oraz że będzie pracował pod kontrolą Windows 7.

Wiadomo także, że na jego pokładzie nie zabraknie wyjścia HDMI, WiFi, Bluetooth, kamerki internetowej, slotu kart SD, portu USB oraz możliwości odtwarzania wideo w jakości Full HD. Urządzenie będzie także oferowało dostęp do pakietu biurowego Office, w którym znajdziemy przede wszystkim Word, Excel oraz Outlook.

Ale to jeszcze nie koniec informacji na temat tabletów Asusa. DigiTimes donosi, że dwa modele z 10-calowymi ekranami trafią do sklepów w marcu w cenie między 500 a 600 dolarów (pierwszy z Windows 7 i Oak Trail, drugi – z Androidem i Tegra 2). Co więcej, także w marcu na półki sklepowe powędruje 7-calowy tablet z Androidem, którego sercem ma być procesor Tegra 2 lub jedna z jednostek Qualcomm.

źródło