Asus Transformer Prime TF201 z aktualizacją oprogramowania (10.4.2.18) - Tabletowo.pl
Ważne

Asus Transformer Prime TF201 z aktualizacją oprogramowania (10.4.2.18)

Tabletowo.pl Asus Transformer Prime TF201 z aktualizacją oprogramowania (10.4.2.18) Asus Nowości

2 dni temu niektórzy użytkownicy drugiej wersji Transformera – TF201 – zostali poinformowani o możliwości aktualizacji ich tabletów. Nie był to jednak update do wersji 4.2 , a zbiór kilku poprawek i udoskonaleń, kryjących się pod numeracją 10.4.2.18. Choć aktualizacja początkowo zagościła w USA, wygląda na to, że właściciele urządzeń w Polsce także powinni mieć już do niej dostęp.

Niektóre poprawki nie będą dla nas istotne – takich zmian, jak pozbycie się błędów z klawiatury hiszpańskiej czy problemów z chińskimi literami w nazwię SSiD, raczej nie odczujemy. Cieszy jednak fakt, że ASUS stara się regularnie usprawniać swój sprzęt. Ostatnia aktualizacja po wprowadzeniu 4.1 Jelly Bean dla TF201 miała miejsce miesiąc temu. Z drugiej strony szkoda, że starszy brat – TF101 – nie może się już pochwalić takim zainteresowaniem producenta.

Wracając jednak do Transformera Prime’a – Asus Polska na facebooku podał następujące zmiany:

1. ASUS IME
– Fix the issue that in ASUS Spanish(US) and ASUS Dutch(Holland) IME, some characters cannot be typed or cannot be typed correctly.
2. Gmail
– Fix the issue that „Show quoted text” in Gmail does not work in a mail thread that is with 2+ messages.
3. 3d party app
– Upgrade Polaris Office to 3.5-build 5r16148FV06.
4. Wi-Fi
– Fix the issue that TF201 cannot connect with Wi-Fi AP that has Chinese character AP name.(SSiD)
5. Screen Saver
– Fix the issue that the screen cannot resume to video playback but only audio playback after pressing power button when “Quick Launch” in Screen Saver settings is enabled.
6. Browser
– Improve web page compatibility.

Oznacza to, że:

– zlikwidowano problem z wprowadzaniem niektórych znaków w hiszpańskiej oraz holenderskiej klawiaturze ASUS
– naprawiono błąd, przez który nie był wyświetlany cytowany tekst w wątku posiadającym ponad 2 maile
– aktualizowano pakiet Polaris Office do wersji 3.5 o numerze 5r16148FV06
– TF201 może już łączyć się z punktami Wi-Fi, które w nazwie (SSiD) posiadały chińskie znaki
– przy braku blokady ekranu, po wciśnięciu klawisza wybudzania wcześniej odtwarzane wideo będzie wznawiane – zarówno dźwięk jak i obraz (z którym były problemy)
– poprawiono dostosowanie stron w stock’owej przeglądarce internetowej

Jak donosi jeden z czytelników na portalu społecznościowym, miał on problemy po zaktualizowaniu swojego TF201. Zmuszony był on do zastosowania tzw. WIPE, czyli ogólnego przeczyszczenia tabletu, które można zrobić z poziomu Recovery Mode. Powód? Ciągłe restarty oraz zawieszanie się urządzenia. Wygląda jednak na to, że użytkownik miał już jakieś problemy jeszcze przed updatem – nie można zatem z pewnością obwiniać samo oprogramowanie 10.4.2.18 .

A czy Wasze Prime’y zakomunikowały już dostępną aktualizację? Bez problemu działają po updatecie? Piszcie w komentarzach :)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona