Asus Transformer Prime przetestowany

Reklama

Choć Asus Transformer Prime będzie miał swoją oficjalną premierę dopiero 9 listopada, już dziś możemy powiedzieć Wam, jakich osiągów możecie się po nim spodziewać. Tablet wyposażono w pięciordzeniową jednostkę Nvidia Tegra 3 „Kal-El”, której wydajność reklamowana jest na dotąd niespotykaną.

W rejestrze testera mocy obliczeniowej, grafiki 2D/3D i szybkości wbudowanej pamięci, AnTuTu, pojawił się wynik Asusa Transformera Prime. W porównaniu do takich urządzeń jak Galaxy Nexus, Samsung Galaxy S II, LG Optimux 2X i Motorola Xoom, tablet ma się czym pochwalić: osiągnął zdumiewający rezultat ponad 10 000 punktów, co daje mu ogromną przewagę nad produktami konkurencji.

Reklama

Powyższe zestawienie jest ogromnie intrygujące i podsyca płomień niecierpliwego oczekiwania związanego z premierą tabletu Asus Transformer Prime i układu Nvidia Tegra 3. Niemniej jednak, należy pamiętać, że tego typu testy są syntetyczne i często nie odzwierciedlają rzeczywistej wydajności urządzenia.

Dla przypomnienia, sercem Asus Transformera Prime jest jednostka Nvidia Tegra 3, wcześniej znana pod nazwą kodową „Kal-El”. Układ ten wyposażono w pięć rdzeni, z czego jeden, domyślnie niedostępny dla aplikacji i systemu, wykorzystywany jest do podtrzymywania trybu gotowości. To rozwiązanie pozwala na znaczące zmniejszenie zużycia baterii i zwiększenie wydajności pozostałych czterech rdzeni.

via SlashGear