Asus Transformer Book T100 bardziej premium w wersji T100TAM. Z lepszym procesorem i ekranem oraz aluminiową obudową - Tabletowo.pl

Asus Transformer Book T100 bardziej premium w wersji T100TAM. Z lepszym procesorem i ekranem oraz aluminiową obudową

Dołącz do dyskusji 0

Chyba nikomu nie trzeba przypominać bądź przedstawiać jednej z najciekawszych hybryd z Windowsem 8.1 dostępnych na rynku, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i oferowanych paramterów technicznych, mianowicie Asusa Transformer Book T100. Dotychczas urządzenie było dostępne wyłącznie w plastikowej wersji. Powstała jednak wersja sprzętu z aluminiową obudową, która ma się charakteryzować również kilkoma usprawnieniami pod względem technicznym. Mowa o Asusie Transformer T100TAM.

Dla osób, które uważnie śledzą przecieki z technologicznego światka, nazwa kodowa T100TAM powinna już coś mówić. Jakiś czas temu bowiem sprzęt o takim oznaczeniu pojawił się w FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności). Nie było wtedy jednak wiadomo na jego temat zupełnie nic. Zmieniło się to w momencie, gdy sprzęt powędrował w ręce pierwszych redakcji (m.in. TLBHD.com), które postanowiły się podzielić pierwszymi, przedpremierowymi wrażeniami na jego temat. Dzięki temu dowiedzieliśmy się na jego temat całkiem sporo.

Tabletowo.pl Asus Transformer Book T100 bardziej premium w wersji T100TAM. Z lepszym procesorem i ekranem oraz aluminiową obudową Asus Hybrydy Tablety Windows

W wielkim skrócie: Asus Transformer Book T100TAM oferuje szybszy procesor, nieco lepszy wyświetlacz oraz metalową obudowę, ale wyłącznie w części tabletowej (przez co jest nieco cięższy od T100TA – waży 605 g vs 550 g w T100TA) – dock pozostał plastikowy. Jeśli chodzi o szczegóły, pod obudową T100TAM znalazło się miejsce dla czterordzeniowego procesora Intel Atom Z3775 (zamiast Z3740) i innej matrycy niż w T100TA, która cechuje się lepszym odwzorowaniem barw.

Pozostałe parametry techniczne Asusa Transformer Book T100TAM nie uległy zmianie względem wersji T100TA, zatem do zapoznania się z nimi zapraszam w recenzji tego modelu.

Co ciekawe, cena modelu ma nie ulec zmianie. Transformer Book T100TAM ma być dostępny w cenie wynoszącej 399 dolarów za wersję 64GB z klawiaturą (dokładnie tyle samo kosztowała zeszłoroczna wersja T100TA).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona