Asus Transformer Book T100 bardziej premium w wersji T100TAM. Z lepszym procesorem i ekranem oraz aluminiową obudową | Tabletowo.pl

Asus Transformer Book T100 bardziej premium w wersji T100TAM. Z lepszym procesorem i ekranem oraz aluminiową obudową

Dołącz do dyskusji 0

Chyba nikomu nie trzeba przypominać bądź przedstawiać jednej z najciekawszych hybryd z Windowsem 8.1 dostępnych na rynku, biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości i oferowanych paramterów technicznych, mianowicie Asusa Transformer Book T100. Dotychczas urządzenie było dostępne wyłącznie w plastikowej wersji. Powstała jednak wersja sprzętu z aluminiową obudową, która ma się charakteryzować również kilkoma usprawnieniami pod względem technicznym. Mowa o Asusie Transformer T100TAM.

Dla osób, które uważnie śledzą przecieki z technologicznego światka, nazwa kodowa T100TAM powinna już coś mówić. Jakiś czas temu bowiem sprzęt o takim oznaczeniu pojawił się w FCC (amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności). Nie było wtedy jednak wiadomo na jego temat zupełnie nic. Zmieniło się to w momencie, gdy sprzęt powędrował w ręce pierwszych redakcji (m.in. TLBHD.com), które postanowiły się podzielić pierwszymi, przedpremierowymi wrażeniami na jego temat. Dzięki temu dowiedzieliśmy się na jego temat całkiem sporo.

asus-transformer-book-t1000tam-aluminium

W wielkim skrócie: Asus Transformer Book T100TAM oferuje szybszy procesor, nieco lepszy wyświetlacz oraz metalową obudowę, ale wyłącznie w części tabletowej (przez co jest nieco cięższy od T100TA – waży 605 g vs 550 g w T100TA) – dock pozostał plastikowy. Jeśli chodzi o szczegóły, pod obudową T100TAM znalazło się miejsce dla czterordzeniowego procesora Intel Atom Z3775 (zamiast Z3740) i innej matrycy niż w T100TA, która cechuje się lepszym odwzorowaniem barw.

Pozostałe parametry techniczne Asusa Transformer Book T100TAM nie uległy zmianie względem wersji T100TA, zatem do zapoznania się z nimi zapraszam w recenzji tego modelu.

Co ciekawe, cena modelu ma nie ulec zmianie. Transformer Book T100TAM ma być dostępny w cenie wynoszącej 399 dolarów za wersję 64GB z klawiaturą (dokładnie tyle samo kosztowała zeszłoroczna wersja T100TA).

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona