Asus Transformer Book T200 z 11,6-calowym ekranem coraz bliżej. Premiera w maju lub czerwcu?

Kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące następcy jednego z najciekawszych tabletów z Windowsem 8 dostępnych na rynku, mianowicie Asusa Transformer Book T100. Dziś, dzięki Digitimes, poznaliśmy kolejne informacje na ten temat.

Jak wynika z najnowszych danych, tajwański koncern faktycznie pracuje nad modelem Transformer Book T200. Jego premiera, o czym informuje wspomniane źródło, ma mieć miejsce rzekomo w maju lub czerwcu 2014 roku, co sugeruje prezentację podczas tajwańskich targów Computex.

Urządzenie ma się jednak różnić od poprzednika. Wiele bowiem wskazuje na to, że Asus postanowił zwiększyć przekątną wyświetlacza i zamiast 10,1-calowego ekranu, jak ma to miejsce w T100, w T200 mamy mieć do czynienia z 11,6-calowym. W dalszym ciągu jednak ma to być hybryda oferująca klawiaturę oraz system operacyjny Windows 8.

Jak wynika z opublikowanych przez Digitimes informacji, Asus w czwartym kwartale ubiegłego roku dostarczył na rynek 3,6 mln tabletów oraz 5,5 mln notebooków i tabletowych hybryd, z czego 500 tysięcy to egzemplarze Transformer Book T100.

źródło