Asus Taichi: dwa ekrany w jednym urządzeniu i Windows 8 | Tabletowo.pl

Asus Taichi: dwa ekrany w jednym urządzeniu i Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Asus kusił nas nowymi urządzeniami i nie zawiódł. Na targach Computex 2012 na Tajwanie zaprezentował tablet Asus Tablet 600 z systemem Windows 8 RT i czterordzeniowym układem Nvidia Tegra 3 oraz Taichi – superlekki notebook wyposażony w Windows 8 i dwa ekrany dotykowe.

Dostępny w dwóch wariantach gabarytowych, Taichi może pochwalić się bardzo dobrą specyfikacją. Obejmuje ona dwa 11,6- lub 13,3-calowe pojemnościowe ekrany dotykowe Super IPS+ o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, wydajny procesor Intel Ivy Bridge Core i7, dysk SSD, 4GB pamięci operacyjnej RAM, podświetlaną klawiaturę QWERTY oraz dwa aparaty fotograficzne o nieznanych parametrach.

Pomimo swej nietypowej konstrukcji i dwóch wyświetlaczy, waga Asusa Taichi jest porównywalna z komputerami z serii Zenbook. Jego kontrowersyjna budowa stawia pod znakiem zapytania funkcjonalność – czy ktoś zechce korzystać w drugiego ekranu dotykowego po zamknięciu pokrywy komputera? Rozumiem, że takie rozwiązanie pozwala zamienić urządzenie w dość nietypowy tablet, lecz w kwestii mobilności Taichi daleko będzie do tradycyjnych, lekkich i cienkich „dachówek”.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona