Asus szykuje 7-calowy tablet Eee Pad Transfomer? Premiera Padfone w lutym - Tabletowo.pl

Asus szykuje 7-calowy tablet Eee Pad Transfomer? Premiera Padfone w lutym

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Asus szykuje 7-calowy tablet Eee Pad Transfomer? Premiera Padfone w lutym Nowości Plotki / Przecieki

Asus to jeden z niewielu producentów, który może mówić o odniesieniu sukcesu na rynku tabletów internetowych. Fakt ten zawdzięcza ciekawemu sprzętowi, łączącemu w sobie cechy dotykowej dachówki z netbookiem. Mowa oczywiście o Asusie Eee Pad Transformer, który już niebawem (9 listopada) doczeka się swojego następcy – Eee Pad Transformer Prime. Okazuje się jednak, że producent może pracować nad mniejszą wersją tego urządzenia.

Z informacji, do których dotarli redaktorzy serwisu DigiTimes wynika, że w przyszłym roku Asus planuje premierę kilku tabletów. Wśród nich ma być rzekomo 7-calowa wersja modelu Eee Pad Transformer. I choć urządzenie z ekranem 7″ ma niewielkie wymiary, a co za tym idzie – ma wiele zalet związanych z większą mobilnością, tak można się zastanawiać, czy w tym przypadku Transformera w wersji 7″ ma sens? Mniejszy ekran idzie w parze z mniejszą klawiaturą, a ta z kolei może nie być wystarczająco wygodna przez małe klawisze i niewielkie odstępy między nimi (choć trudno mówić o czymś, czego się nie miało w rękach).

Kolejna informacja dotyczy tabletu Asus Padfone, który – według wspomnianego serwisu – ma zadebiutować w lutym 2012 roku. To urządzenie ma być dostępne rzekomo już na starcie z najnowszą wersją Androida – Ice Cream Sandwich. Wciąż jednak nie wiadomo jakie parametry techniczne będzie oferować ten sprzęt. Dotychczas pewne jest jedynie to, że będzie posiadał 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, a w jego obudowie znajdzie się wnęka na smartfona z wyświetlaczem o przekątnej 4,3″. Cena Asusa Padfone nie jest jeszcze znana.

Czekamy na więcej informacji odnośnie tabletów Asusa – w szczególności Eee Pad Transformer w wersji mini.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona